CHP yöneticileri SÖZCÜ’ye konuştu: Bu miting baskılara boyun eğmeme mitingi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Adam, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Maltepe miting alanında SÖZCÜye konuştu.

İLK SEÇİMDEN SONRA RAHAT BİR NEFES ALACAK

Muharrem Adam: Biz bugün normalde Bursada olacaktık fakat adaletsizlikler o denli büyüyor ki Adaletsizlikleri büyüttükleri için İstanbul Maltepeye, hakkaniyet mitingini yaptığımız meydana aldık 21 Mayıs mitingimizi. Mitinglerimiz devam edecek. Türkiye demokrasiyi yitirdi, adaleti yitirdi. Onun için ekonomik kriz derinleşiyor. Adaletin olmadığı yerde aş, iş olur mu asla? Onun için ilk seçimden sonrasında ilk yapacağımız iş tüm adaletsizlikleri adaletle ortadan kaldırmak olacak ve görmüş olacaksınız ülkemiz ilk seçimden sonrasında rahat bir nefes alacak.

GELİYOR GELMEKTE OLAN

Engin Altay: Bu miting bir meydan okuma mitingi, baskılara boyun eğmeme mitingi. Toplumun, AK Parti iktidarında ziyan olan tüm kesimlerinin dertleriyle dertlenilen ve bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, miladı diyebiliriz. Geliyor gelmekte olan.

KAHROLSUN İSTİBDAT, YAŞASIN HÜRRİYET SLOGANIYLA BURADALAR

Mahmut Tanal: Bu miting; hak, hukuk, hakkaniyet özlemiyle her insanın dört gözle beklediği İstanbul Maltepe mitingidir. Yurttaşlarımız, kahrolsun istibdat, yaşasın özgürlük sloganıyla buradadırlar. (Vatandaşların hak, hukuk, hakkaniyet çarpıcı sözleri üstüne) Bu çarpıcı sözler şunu gösteriyor: Türkiyenin hak, hukuk, adalete; ekmek, su, hava kadar ihtiyacı var.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir