Çeşme’de bayramda günlük 1000 TL’den aşağı konaklama yok

İzmir Çeşmedeki bayram rezervasyonları ile ilgili data veren Çeşme Gezinsel Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, Alaçatı otelleri ve butik otel olarak tabir edilen benzeri nitelikli otel hizmetlerinde konaklama ortalama 1000-1200 TL. Üst kategoriye çıkıldığında bu sayı 1500-2000 içinde seyrediyor. 5 yıldızlı otellerde kalmak isteyen konuklarımız da ortalama 2500-3000 TL arası gecelik fiyat ödeyecekler dedi.

Ramazan Bayramı tatili öncesi vatandaşlar, yurt genelindeki gezim cennetlerinde dinlence yapabilmek için rezervasyonlarını yaptırdı. İzmirin Çeşme ilçesinde de rezervasyon oranları yüzde 60a ulaştı.

SEKTÖRÜMÜZ İÇİN GÜZEL BİR BAYRAM OLACAK

Gezim sektörünün bayramı heyecanla beklediğini ifade eden Demir şunları söylemiş oldu:

Şu sebeple sektörümüzün pandemiden sonraki ilk bayramı olacak. Bu bayramla beraber sezonu da açmış olacağız. Havalar oldukça sıcak. Çeşmenin plajları açılmaya başladı. Kaplıca Plajında hafta sonu yüzde 10luk bir doluluk oluşmaya başladı.

Isı seviyesi 24-25 derecelere yükseliyor. Bayrama baktığımızda sıcaklığın tesiri, 30 dereceye kadar hissedilecek. Bu bayram sektörümüz ve halkımız için güzel bir bayram olacak. Özlenen dinlence hareketliliğini halkımız da görmek istiyor.

KONAKLAMA HİZMETLERİ 1000 TLDEN BAŞLIYOR

Çeşmede dinlence tutarları hakkında data veren Demir, otel fiyatlarının ocak-şubat ayında belirlendiğini hatırlatarak Tutarları belirlemekte zorlanıyoruz fakat gezim sektörü fazlaca sabırlı ve dirençli. Her türlü krizi aşmış bir sektör dedi.

Fiyatlarda güncel olarak yaşadığımız et, yumurta tutarları benzer biçimde haftalık değişimler yok. Fiyatlarımızı ocak-şubat aylarında belirledik. Fiyatlar korunuyor ve değiştirmeyen fazlaca otelimiz var ifadelerini kullanan Demir şunları söylemiş oldu:

Çeşmede Alaçatı otelleri ve butik otel olarak tabir edilen benzeri nitelikli otel hizmetlerinde ortalama 1000-1200 TL, üst kategoriye çıkıldığında bu sayı 1500-2000 içinde seyrediyor. 5 yıldızlı otellerde kalmak isteyen konuklarımız da ortalama 2500-3000 TL arası gecelik fiyat ödeyecekler.

ÇEŞMEDE ODA- KAHVALTI TERCİH EDİLİYOR

Dinlence seçeneklerinin değişik destinasyonlarda değişim gösterdiğini aktaran Demir, şöyleki konuştu:

Antalyaya milyonun üstüne gezgin geliyor. Antalyadaki oteller, kent merkezine uzak olduğundan her şey dahil konaklamalar tercih ediliyor. Bodruma doğru yarım barıncak dediğimiz kahvaltı ve akşam yemeği daha etkili satılıyor.

Çeşme, Ayvalık, Foçada ise oda-kahvaltıya dönüş başlıyor. Hatta kahvaltı da dahil olmadan yalnızca konaklamanın da sık tercih edildiğini görüyoruz. Bu dinlence seçenekleri artık online rezervasyonlarla her insanın elinin altında. Muhakkak bu seçenekleri gözlemleyip, takip etsinler. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir