Camiden 100 bin TL’lik ses sistemi hırsızlığı kamerada

Üsküdar Altunizade’de bulunan bir cami içinden, 08 Mart Salı günü 2 tane şamdanın çalınması ve 19 Mart cumartesi günü ortalama 100 bin TL tutarındaki ses sisteminin çalınması sonucu Üsküdar İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlilerin şahısları yakalamak için emek harcama başlattı.

İnceleme sonucu; şüpheli şahısların şamdanları aldıktan sonrasında bir araca binerek şamdanları taşıdıkları ve Ümraniye ilçesinde bulunan bir hurdacıya 650 TL karşılığında sattıkları anlaşıldı. Ses sistemini ise Kadıköy ilçesinde bulunan bir teknolojik ürün mağazasına sattıkları anlaşıldı.

Vaka yeri ve çevresi ile şüpheli şahısların kaçış güzergahları üstünde bulunan oldukca sayıda güvenlik kamera görüntüsü polis tarafınca seyredildi. Şüpheli şahısların izi sürülerek yürütülen saha emekleri neticesinde; vakaları E.B., A.Y. ve U.Ş. adlı şahısların gerçekleştirdiği tespit edildi. Şahıslar 22 Mart tarihinde polislerce yakalanarak gözaltına alındı. Ele geçirilen çalıntı eşyalar polis tarafınca muhafaza altına alındı. Şahısların meydana getirilen sorgulamasında; hırsızlık ve benzeri asayiş suçlarından oldukca sayıda kayıtlarının bulunmuş olduğu tespit edildi.

Kabahat eşyalarını satın alan iş yeri sahipleri hakkında “kabahat eşyasının satın alınması yada kabul edilmesi” suçundan adli işlem yapılmış oldu. Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında ise “iş yerinden ve kurumdan hırsızlık suçundan soruşturma işlemleri devam ediyor. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir