ÇALIŞKAN’IN KAÇAK TESİSİ MECLİS GÜNDEMİNDE

ÇALIŞKAN’IN KAÇAK TESİSİ MECLİS GÜNDEMİNDE

AKP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi Orhan Çalışkan’a ilişkin olan kaçak geri dönüşüm tesisi Silivri Belediye Meclisi’nde gündeme geldi.

AKP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi Orhan Çalışkan tarafınca Belediye’ye ilişkin araziye kaçak olarak kurulan geri dönüşüm tesisi ve devamında yaşanmış olan rüşvet hadisesi geçtiğimiz haftalarda Silivri kamuoyunu meşgul etmişti.

Çalışkan’a ilişkin kaçak meydana getirilen kamuoyundan gelen baskılar sonucunda Silivri Belediyesi tarafınca yıkılmıştı. Olayın sonrasında Çalışkan’ın kardeşi suçlamaları üzerine almıştı.

Silivri Belediye Meclisi’nin Mart ayı 1. oturumunda CHP Silivri Belediye Meclis Grubu tarafınca mevzu gündeme getirildi. CHP Grubu tarafınca Meclis Üyesi Lütfü Vardar imzasıyla Başkanlık makamına sunulan önergede şu laflara yer verildi:

Silivri Belediyesi’ne ilişkin Kavaklı Mahallesi’ndeki bir arazinin AKP’li Belediye Meclis üyesine kiralandığını öğrenmiş bulunmaktayız. AKP’li Belediye Meclis üyesi, Silivri Belediyesi’nden kiraladığı bu arazi üstüne ruhsatsız kaçak yapı yaparak, geri dönüşüm tesisi kurduğu kamuoyu tarafınca öğrenilmiştir. Aşağıdaki sorularımıza yazılı olarak yanıt verilmek suretiyle önergemizin başkanlık makamına havalesine saygılarımızla arz ederiz.

  1. Bahse mevzu olan arazi planlarda yeşil alan mıdır?
  2. Bahse mevzu bu arazi ihale edilerek mi verilmiştir, edilerek verildi ise ihaleye kaç şahıs yada şirket iştirak etmiştir ve ihale bedeli nedir?
  3. Bahse mevzu yer ile ilgili herhangi bir suç duyurusu yada bildirimde bulunulmuş mudur?
  4. İlgili mevzu kamuoyuna yansımadan ilkin herhangi bir işlem tarafınızdan yapılmış mıdır?
  5. Bahse mevzu olan arazi tahsis edilirken kişinin kartvizitine bakılmış mıdır?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir