Bütün ilçe hastaneye akın etti… Belirtiler aynı

Konya’nın Ereğli ilçesinde birçok vatandaşın, bulantı, ishal ve kas ağrısıyla hastanelere başvurması üstüne ilçede alarm verildi.

“HASTANE KORİDORLAR ANA BABA GÜNÜ GİBİ”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’ndeki yoğunluğa ilişkin fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaştı. Gönülal paylaşımında, “Ereğli Devlet Hastanesi koridorları ana baba günü şeklinde. Bulantı kusma kas ağrısı şikayetleriyle gelenlerin sayısı 1 saatte 250’yi geçmişHastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yetkilerden probleminin bir an ilkin çözülmesini Ereğli halkı için bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“VAKA SAYISI ARTIŞININ NEDENİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ”

Hastaneye başvuruların artması üstüne Ereğli İlçe Kaymakamlığı’ndan izahat yapılmış oldu. Açıklamada olay sayısının artışının sebebinin hemen hemen bilinmediği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Ereğli Devlet Hastanemize dün gece yarısından itibaren bulantı, kusma ve ishal şikayetleri ile normalin üstünde bir müracaat olmuştur. Bulantı, kusma ve ishal vakalarındaki normalin üstünde artış ile ilgili olarak ilgili tüm kurumlarımız çalışmaya başlamış olup lüzumlu tedbirler alınmaktadır.

Olay sayısının artış sebebi hemen hemen belirlenememiş olmakla beraber olay sayısının artışına niçin olabilecek etmenler titizlikle araştırılmaktadır.

Hastaneye başvuran hastalarımızın genel sıhhat durumları iyi olup poliklinik hizmeti veren hekim sayımız kafi durumdadır. Bugün hizmet veren nöbetçi eczane sayımız artırılmıştır.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir