Bursalı çiftçiden Binali Yıldırım’a: IBAN göndereyim mi?

AKP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafınca Çorluda düzenlenen görüşmede konuşan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, çiftçilere Ekin kardeşim, ekebildiğiniz kadar ekin. Maliyetler yüksek, mazot yüksek, gübre yüksek, öteki girdiler yüksek iyi mi ekelim diye düşünüyorsunuz düşünmeyin ifadelerini kullanmıştı.

BİNALİ AMCA, IBANI GÖNDEREYİM Mİ?

Yıldırımın sözlerine toplumsal medyadan karşılık veren Bursalı ziraatçi Ali Hakan Kabakçı, Binali amca! Yarın 2 tanker göztaşı atacağım. 40 kilogram. göztaşı 3 bin lira. 30 kilogram. kireç 150 lira. Mazot 350 lira. Toplam 3 bin 500 lira. IBANı göndereyim mi? ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Binali Yıldırım, Çorluda düzenlenen görüşmede şu ifadeleri kullanmıştı:

* Elhamdülillah bu yıl bolluk de var, bolluk da var. Onun için bu seneyi iyi değerlendirelim, ekelim. Sonuna kadar ekelim, merak etmeyin, inşallah burada lüzumlu destek sunar veriliyor, inşallah daha fazlası verilecek.

* Maliyetler terfi etti ben iyi mi ekeyim diye düşünmeyin, Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz bunun üstüne çalışıyor, düşünüyor siz yol kesmeden devam edin. Üretmeye devam edin.

* Bizi kurtaracak kalkındıracak olan üretimdir. Üretimi ilaç şeklinde üretmeyeceğiz doğrusu. Deliler şeklinde üreteceğiz ki sürümden kazanalım, maliyeti düşürelim ve dünyadaki rekabetimiz artsın.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.