Bucha’daki görgü tanığı: Üçüncü haftada sivil insanları vurmaya başladılar

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda 42’nci gün geride kalırken, Ukraynanın Bucha kentindeki Rus ordusunun gerçekleştirdiği sivil ölümleri dünyanın gündeminde kalmaya devam ediyor.

Rus ordusunun sivilleri öldürmüş olduğu anlara tanık olan görgü tanığı yapmış olduğu açıklamada, Rus askerlerinin kentte kontrolü sağlamasının arkasından her geçen gün şiddetin dozunu arttırdıklarını ifade ederek şu şekilde konuştu:

* Ben evdeydim ve Rus askeri konvoyunu gördüm. Ondan sonra biz saklandık onlar başka bir yere gittiler. Geri döndüklerinde bizim askerlerimiz onları bombaladı. Sabahtan akşama kadar Rus tankları yandı. Patlayan tankların parçaları 900 metre kadar uzağa fırladı.

* Dışarı çıktığımda tanklar yanıyordu ondan sonra evler yanmaya başladı. Ruslar geri kalan araçlarıyla cesetlerini topladılar. İlk hafta ortalık birazcık sakindi insanoğlu dışarı çıkabiliyordu. Bir sonraki hafta ve üçüncü haftada sivil insanları vurmaya başladılar.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.