Bolu Dağı Tüneli’ndeki kazada 16 yaralıdan 12’si taburcu oldu

Bolu Dağı Tünelinde geçen cumartesi günü meydana gelen zincirleme kazada, 18 vasıta çarpıştı. Yaralanan 31 kişiden 17si, hastanelere kaldırılırken, öteki yaralılara ise vaka yerinde müdahale edildi.

Ağır yaralı olan ve 2 bacağı da kopan Doğan Başaran, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tüm müdahalelere karşın cumartesi gecesi yaşamını yitirdi.

Durumu ağır olan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden 8 aylık bir bebeğin ise durumunun iyiye gittiği ve dirimsel tehlikeyi kurtulduğu öğrenildi. Hastanede tedavi gören yaralılardan 12si taburcu edilirken, 4 yaralının tedavisi sürüyor.

Kazaya karışan 18 vasıta sürücüsünün, kusur oranlarının belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen soruşturma kapsamında kazaya karışan vasıta sürücülerinin kusurları incelenecek ve yargılama süreci başlamış olacak.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.