Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma merkezleri boşaltıldı, akademisyenler tepki gösterdi

Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Kısmı öğretim üyesi Mine Göl Itimat, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, üniversite içinde bulunan Sulh Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde öğretim üyelerine ilişkin tüm eşyaların taşınıp bir ofise konulduğunu duyurdu.

“İZNİMİZ OLMADAN BAŞKA BİR OFİSE ATILMIŞ”

Fazlaca sayıda kitabın ufak bir odaya sığdırıldığı görüntüleri paylaşan Itimat, “Dün gece saat 11de iki merkezimiz; bilgimiz, iznimiz, nezaretimiz olmadan, tüm hususi eşyalarımız, kitaplarımız, tezlerimiz, mühim/gizli saklı evraklarımız hoyratça ve vandallıkla başka bir ofise atılmış! Kamuoyunun vicdanına sunulur” dedi.

Akademisyenlerin rektörü protesto nöbetine katıldığını da belirten Itimat, açıklamalarının devamında Sabah Sulh Eğitimi Merkezi ofisinin boşaltıldığı haberiyle uyandım. Gittim uğradığımız şiddete gözlerimle tanık oldum. 12de gururlu nöbetimi tuttum. 14te İBB Yuvamız İstanbul toplantısını yaptık, 15te sav öğrencimle Chomsky yaratıcılık, denetim ve itaat kavramlarını tartıştık” ifadelerini kullandı.

GECE YARISI OFİSLERE GİRİP BOŞALTIYORLAR

Yaşanmış olan vakaya Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tepki gösterdi. Boğaziçi Üniversitesi Politika Bilimi ve Internasyonal İlişkiler kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Arzu Çınar, “Boğaziçi Üniversitesi idaresi gece yarısı Araştırma Merkezlerinin ofislerine girip, o ofisleri boşaltıyor! Gelinen aşama bu! İnanabiliyor musunuz?” ifadelerini paylaştı.

Boğaziçili akademisyenler, cuma günü öğle saatlerinde rektörü protesto nöbetlerinin 300’üncüsünü yoğun kar altında gerçekleştirmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.