Bodrum’da orman yangını

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç Köyü Alatepe Yol Kavşağı civarlarında asırlık çam ağaçlarının bulunmuş olduğu ormanlık alanın ortasından süregelen yangın korku yarattı.

Yoldan geçen vatandaşların görmüş olduğu ve köylülerle beraber müdahale etmiş olduğu yangın arkasından Muğla Büyükşehir itfaiye ekipleri ile orman arazözleri müdahale etti. Yangın kısa sürede denetim altına alınırken yarım hektarlık alanın zarar görmüş olduğu açıklandı.

SABOTAJ İDDİASI YÜKSEK

Yangına müdahale eden vatandaşlardan Kızılağaçlı emlak danışmanı Mustafa Kayahan, “Vakası duyunca buraya koştuk, bizlerden ilkin vatandaşlar ve itfaiye de gelmiş, şu anda yangın denetim altında ve soğutma yapılıyor. Ormanın içinde olması dikkat çekici. Bundan dolayı buraya yol yok patika yok, ek olarak elektrik telleri, şu demek oluyor ki alçak yüksek gerilim hattı da yok. Burada yangın gece yarısı kendiliğinden çıkmaz, yoldan geçen vatandaşlar fark etmeseydi yıkım olurdu” diye konuştu. Jandarma vakayla ilgili soruşturma başlattı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.