Bodnar: Buna müsaade etmeyeceğiz – Son dakika haberleri – Sözcü

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, “Bugün sizin de katkılarınızla topladığımız parayı Ukrayna’daki besin gereksinimlerini karışlamak için, insani yardım için harcayacağız. Şu sebeple Rusya 2’nci Dünya Savaşı öncesinde 1930’lu yıllarda uyguladığı açlığı yeniden bizlere yaşatmak istiyor. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Bodnar: Buna müsaade etmeyeceğiz

Ankara’da, Ukrayna Büyükelçiliği tarafınca Ukrayna’ya yardım amacıyla konser düzenlendi. Meryem Ana Kilisesi’nde düzenlenen konsere Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, ABD Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçisi Jeff Flake ile Ankara’da yaşayan Ukrayna vatandaşları katıldı.

Program Kemanist Yevgeniy Kostrytskyy’ın Ukrayna Ulusal Marşı’nı çalmasıyla başladı. Arkasından piyanist Rustam Rahmedov ile beraber Ukrayna ve sulh şarkıları seslendiren ikili, konserlerini sonlandırdı.

“RUSYA BİZE 1930’LARDA YAŞATTIĞI AÇLIĞI TEKRAR YAŞATMAK İSTİYOR”

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, konser sonrası yapmış olduğu konuşmada organizasyona gelen kişilere teşekkürlerini sunarak, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlatmış olduğu savaşın bir an ilkin durması icap ettiğini dile getirdi.

Bodnar, yapmış olduğu konuşmanın devamında “Bugün ülkem Rus işgalcilerin bombaları ve füzeleri altında kalıyor. Orada bulunan yurttaşlarımızın yemeğe de ihtiyacı var. Bugün sizin de katkılarınızla topladığımız parayı Ukrayna’daki besin gereksinimlerini karışlamak için, insani yardım için harcayacağız. Şu sebeple Rusya 2’nci Dünya Savaşı öncesinde 1930’lu yıllarda uyguladığı açlığı yeniden bizlere yaşatmak istiyor. Buna müsaade etmeyeceğiz ve insanlarımıza yardım ederek savaşım etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (DHA)

Zelenskiy: Rusya ile müzakerelere hazırız İlginizi Çekebilir Zelenskiy: Rusya ile müzakerelere hazırız

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir