Blinken: Ukraynalıların, hakkında konuşamayacağım planları var

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD basınına verdiği röportajda, Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Ukrayna üstündeki uçuşa yasak bölge ve Polonya’dan Ukrayna’ya gönderilmesi planlanan harp uçakları hakkında konuşan Blinken, “Şu anda Polonyalı dostlarımızla, bu harp uçaklarını Ukraynalılara vermeyi seçerlerse gereksinimlerini karşılamak için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” dedi.

Blinken, “NATO, Avrupa Birliği, G7 ülkelerindeki müttefiklerimiz ve ortaklarımızla devamlı olduğu benzer biçimde yakın bir halde çalışıyorum ve hep beraber Rusya üstündeki baskıyı çoğaltmak için adımlar atmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

UKRAYNALILARIN HAKKINDA KONUŞAMAYACAĞIM PLANLARI VAR

Zelenskiy’nin onlarca defa bunun son günleri olabileceğini söylediği hatırlatılan ve “Rusya onu öldürürse, sonucu ne olur?” sorusuna ise Blinken, “Zelenskiynin, gösterdiği liderlik dikkat çekicidir. Bir tek bigün ilkin dostum ve meslektaşım Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile Ukraynadaydım. Ukraynalıların, şu ya da bu şekilde hükümetin sürekliliği olarak adlandırdığımız şeyin olduğundan güvenilir olmak için hakkında konuşamayacağım yada hiçbir ayrıntıya giremeyeceğim planları var” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir