‘Bizim iktidarımızda her cuma Atatürk’ün yazdırdığı hutbe olacak…’

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, tek aday olarak girmiş olduğu kongrede 1171 delegenin tamamının oyunu alarak tekrardan seçildi.

FAİZ DEĞİL, VAİZ LOBİSİ VAR

Konuşmasına, “Birinci vazifem, Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve savunma etmektir. Biliyorum ki muhtaç olduğum kudret damarlarımdaki asil kanda mevcuttur” diyerek başlamış olan Hüseyin Baş, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü sebebiyle şunları söylemiş oldu:

*Sözlerime Mustafa Kemal Atatürk ile başladım, malumunuz iki gün ilkin 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümüydü. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü Cuma gününe denk vardığında bizim Diyanet İşleri Başkanlığı’mız Cuma hutbelerinde Çanakkale Zaferi anlatılırken Atatürkten bahsetmemiş.

*Bunu daha ilkin de yaptılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da Cuma gününe denk vardığında Diyanetin hazırladığı hutbelerde gene Atatürkten bahsedilmemişti. Şimdi görüyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk ile ciddi sorunları olan bir yönetimimiz var. Nedendir, nereden doğar bilemiyoruz!

*Hep faiz lobisi diyorlar, bu ülkede bir faiz lobisi var mı bilmiyorum fakat bu ülkede bir vaiz lobisi olduğu kati. Oysa biz bu işi çözmüştük. Bakın Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurduktan sonrasında bu ülkenin her bir yanını bayındır ediyor. Bu ülkenin sosyo politik, kültürel, dini alt yapısını, eğitimini, ekonomisini

*Her şeyini hazırlıyor ve ben size 52 tane hutbe bırakıyorum diyor. 52 tane hutbeyi 1 yıl içindeki tüm Cumalarda okunmak suretiyle bizlere bırakıyor. Bu hutbelerin içinde zafer hutbesi var, Ramazan hutbesi var, Kurban hutbesi var Aklınıza hangi mevzu geliyorsa Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk eksiksiz hutbeler hazırlatıyor ve bu tarz şeyleri okuyun diyor.

*Birinci dünya savaşı cephelerinden düşmandan tam olarak arındırılan bir tek cephe var o da Çanakkale cephesi. Kim var Çanakkale cephesinde? Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk var. Öteki hiçbir cephede başarıya ulaşılamıyor ve vatan işgale uğruyor.

*Şimdi sen Çanakkale zaferinin denk geldiği Cuma hutbesine Atatürkü koymuyorsun. Bizim iktidarımızda her Cuma dinleyeceğiniz hutbe Atatürkün yazdırdığı hutbe olacak.

LOZAN’DA GİZLİ MADDE YALANI!

Baş Lozan Antlaşmasında gizli saklı madde iddiaları üstüne de dikkat çekici bir değerlendirme yapmış oldu:

*Lozan’dan bir tane madde bilmeyen adamlar tüm gizli saklı (!) maddelerini biliyor. Bu iyi mi çıktı? Şu şekilde çıktı; Senelerce bu milleti sizleri, bizleri soyarlarken, bizim zenginliklerimize kast edilirken yabancılar tarafınca

*Senelerce bizlere, ‘Bizim yeraltı kaynağımız yok, madenimiz yok, ne yazık ki biz verimli topraklarda yaşayan insanoğlu değiliz’ dediler. Bunu bu ülkede birçok bakan, vekil, başkan vs. söylemiş oldu. Sonrasında 2002 senesinde Prof. Dr. Haydar Baş, ‘Bizim 3 katrilyon dolar yeraltı zenginliğimiz var’ dedi ve bunların oyununu bozdu.

*Bu oyun bozuldu ya, yeraltı kaynağımız yok diyenler şuna döndü; ‘Bizim aslen var fakat Lozandan dolayı çıkaramıyoruz Bu işin hikayesi de budur. Lozanda gizli saklı madde olup olmadığı hususu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin namusu ile ilgili bir husustur.

*Eğer bu ülkeyi yönetenler bu ülkenin namusunu düşünüyorsa çıkacak diyecek ki; bu Lozanda gizli saklı madde vardır yada yoktur. Ben şimdi buradan bu kalabalığın huzurunda Cumhurbaşkanıma rica ediyorum, Lozan antlaşmasında gizli saklı madde var ise lütfen bu halka gizli saklı maddenin var bulunduğunu açıklasın.

*Hayır Lozanda gizli saklı madde yoksa ülkemizin yöneticisi, bu antlaşmanın bugünkü sorumlusu ve tarafı olarak çıksın ve bizlere, Bu Lozan antlaşmasında gizli saklı madde yoktur desin.

NEBATİ KENDİ EKONOMİSİNİ KURTARDI

Gömü ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin ‘ekonomiyi kurtardık’ sözlerini eleştiren Baş, “Gözlerdeki ışıltıyla ekonomiyi çözecekler! Ekonomiyi bilgili bir halde bu hale getirdiler ve sizleri bizleri bilgili bir halde fakirleştirdiler şimdi çıkmış, ‘Ekonomiyi kurtardık elhamdülillah’ diyorlar. Herhalde kendi ekonomisini kurtardı bundan dolayı bizde hiçbir şey yok” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.