Bir kazayla hayatı karardı! Eşi terk etti, hastanenin raporuysa acısını ikiye katladı

Muğla’nın Datça ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası ortalama 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonrasında belden aşağısının nüzul bulunduğunu öğrenen Hasan Demirel’in (43) yaşamı aniden değişti.

EŞİ VE ÇOCUKLARI TERK ETTİ

Dimereli ilkin eşi ve evlatları terk etti. Ortalama 6 senedir nüzul olarak yaşamını sürdürmeye çalışan Demirel’e kaza sonrasında alınan raporla bakıcı maaşı bağlandı.

HASTANE RAPORU ACISINI KATLADI

İki yıl sonrasında raporu yenilendikten sonrasında 3’üncü kez yenilenen raporunda “Kısmi Bağımlı” ibaresi yer almış olduğu için 4 senedir almış olduğu bakıcı maaşı kesildi.

Şimdilerde Osmaniye merkez Gebeli Mahallesi’nde yaşlı annesiyle beraber kardeşinin evinde yaşamını sürdüren Hasan Demirel, bakımları ve gereksinimlerinden dolayı güçlük çekiyor.

ANNESİ DE BAKAMAZ HALE GELDİ

Anne Münevver Demirel de (83) yaşlılığı ve yaşlılığa bağlı olarak etkili olan hastalıklarından dolayı oğlu Hasan Demirel’in gerek kişisel gereksinimleri olsun gerekse kaldırılıp indirilmesi olsun gereksinimlerini karşılayamaz oldu.

Eşi ve oğullarının da terk etmiş olduğu Hasan Demirel’in tek isteği kesilen bakıcı maaşının tekrardan bağlanarak kendisine bakıcı tutması.

“3 GÜN YOĞUN BAKIMDA YATTIM”

Kaza sonrası yaşadıklarını özetleyen Hasan Demirel, şu ifadeleri kullandı;

*2016 senesinde Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası geçirdim. Ameliyat oldum. Belime platin takıldı. Ortalama 3 gün yoğun bakımda yattım. Yoğun bakımdan çıktıktan sonrasında belden aşağım tutmadığını fark ettim. Felçli bir halde kaldım.

*Osmaniye Devlet Hastanesi’nde 2 yıl geçerli olmak suretiyle 2 kez rapor çıkarıldı. Hemen sonra bana raporun günü geçti rapor yenileyeceksin dediler. Sonrasında Osmaniye Devlet Hastanesi’ne gittim. Rapor için başvurdum. Raporu çıkardılar. Raporda kısmi bağımlı olduğu ibaresini kullandılar.

*Bunu sorduğumda dediler ki kısmi bağımlı olduğun için bakıcı maaşını veremeyiz dediler. Daha ilkin kısmi ve tam bağımlı ibaresi yoktu. Sonradan çıkarıldı bu ibareler. Bu ibarelerden sonrasında bana kısmi bağımlı raporu verdiler.

ANNEM ARTIK BENİ KALDIRAMIYOR

*Annem 83 yalında kalbinde pil takılı artık beni kaldıramıyor. Gerilim, şeker annemde her türlü hastalık var. Annemin de yapacağı bir şey yok şuanda. İki tane oğlum var. Eşim çocuklarımla birlikte Yozgat’ta yaşıyor.

EŞİM ARAYIP SORMUYOR

*Eşim de 2 seneden beri ne arıyor ne de soruyor. Doğrusu eşimle de irtibatı koparmış durumdayız. Eşim benim bu durumda olduğumu biliyor. 2 yıldan beri beni aramıyor sormuyor. Açıkçası eşimde bana bakmıyor. Benim talebim bakıcı maaşımın tekrardan bağlanması ve kendime bakıcı tutmam.

*Bunu yaparlarsa oldukca memnun olurum. Malulen emekli oldum 4 bin lira gelirim var. Çocuklarımı da gönderiyorum. O da bizlere sadece yetiyor fakat bakıcı tutsam bakıcıya verecek param yok.

ANNESİ DE YARDIM İSTEDİ

Yaşlılığından ve hastalıklarından dolayı oğlu Hasan’a bakamaz bulunduğunu söyleyen anne Münevver Demirel, “Bakamıyorum, kalp hastasıyım. Pil takıldı kalbime. Şeker, romatizma şeklinde de hastalıklarım var. Şu parmaklarımın bende bulunduğunu hissetmiyorum. Bakamaz oldum. Birine çağırsam da su verin desem hepimiz zorsunuyor. Ben bile kalkıp bir su içemiyorum. Ufaklıklara desem biz okuyoruz biz gidiyoruz deyip gidiyorlar. Eşi ve evlatları sormuyor. Hasan’a bir bakıcı lazım. Bana da bir bakıcı lazım. Gidemiyorum. Bastonla gidiyorum” şeklinde konuştu. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.