Bir gecede çok sayıda aracı soydular

Vaka 6 Mayısı 7 Mayısa bağlayan gece Bağcıların çeşitli mahallelerinde meydana geldi. İnşaat ve döşem işleriyle uğraşan esnafı hedef alan şebeke, daha evvelinde yerlerini belirledikleri fazlaca sayıda aracı bir gecede soydu.

Matkap benzer biçimde hırdavat ve el aletlerinin olduğu araçları elleriyle koymuş benzer biçimde kabul eden şebeke, kısa sürede kapısını açtıkları araçlarda kıymetli gördükleri malzemeleri çaldı.

3 SANİYEDE KAPIYI AÇTI

Saat 05.55 sıralarında hafifçe ticari araçla sokağa giren hırsızlar, park halindeki hafifçe ticari aracın yanında durdu. Esnafın içinde iş makinelerinin bulunmuş olduğu hafifçe ticari aracın arka kapısını 3 saniyede açan hırsız, iş makinelerini geldikleri araca taşıdı.

Hemen sonra sokaktaki başka bir hafifçe ticari aracın yanında duran hırsızlar aynı yöntemle arka kapısını açtıkları araçta bulunan malzemeleri çalarak vaka yerinden uzaklaştı.

BİZİM GİBİ 20 MAĞDUR DAHA VARDI

Polis merkezine gittiğinde fazlaca sayıda mağdur bulunduğunu belirten Erkan Dağlar, Biz inşaat işleri yapıyoruz, bu aracımıza malzemelerimizi bırakıyoruz. Sabah kalktığımızda aracımızın kapısı açıktı.

Güvenlik kameralarını inceleyince malzemelerimizin çalınmış bulunduğunu gördük. Ben anahtarla o denli kolay açamıyorum. İki dakika sürmüyor, adam tornavidayı yerleştirip kilidi açıyor sonrasında arka kapıyı açıp tüm malzemelerimizi çalıyor. Kıymetli malzemelerimiz vardı, 20 bin lira harcamamız var. İfade vermek için karakola gittik, bizim benzer biçimde orada 20 mağdur daha vardı.

Bu insanların da aynı şekilde aynı saatlerde araçlarını soymuşlar. Bu vaka Bağcıların kanayan yarası, hırsızlık dediğiniz vakit akla Bağcılar geliyor. Sabah işe gidecektik gidemedik diye konuştu.

Bağcılar İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri de seri hırsızlık vakasını gerçekleştiren çeteyi tespit ve yakalamaya yönelik emek verme başlattı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir