Bir ay içinde ikinci kez soyuldu, toplam zararı 100 bin lira! – Sözcü

Bursa’da telefoncu dükkanına giren hırsız, ilkin kilidi kırıp bulgu yapmış olup firar etti. Hırsız 1,5 saat sonrasında geri gelip 50 bin lira değerinde telefon ve elektronik eşya çalarak kayıplara karıştı. Hırsızların bir ayda aynı işyerinden 100 bin liralık telefon çaldıkları öğrenildi.

Bir ay içinde ikinci kez soyuldu, toplam zararı 100 bin lira!

Vaka merkez Osmangazi ilçesi Setbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Dün gece saatlerinde telefoncu dükkanına giren hırsız ilkin kapının kilidini kırıp içeride bulgu yapmış oldu. Bir süre içeriyi dolaşan hırsız dükkandan çıkarak gözden kayboldu.

Ortalama 1 buçuk saat sonrasında geri gelen hırsız 8-10 dakika içinde dükkanda bulunan cep telefonu, bilgisayar, tablet, aksesuar ve kasada bulunan bir miktar parayı çalarak kayıplara karıştı.

Sabah işyerine gelen dükkan sahibi karşılaşmış olduğu görünüm karşısında şoka uğradı. 112 Acil Davet Merkezine ihbarda bulunan işyeri sahibi, gelen ekiplerin parmak izi ve güvenlik kamera emek harcaması başlattığını aktardı.

“BİR AYDA İKİNCİ KEZ OLUYOR”

İşyerine ulaştığında tüm malzemelerinin talan edildiğini ve dükkanın dağıldığını gören işyeri sahibi Yusufcan Nadir, şunları söylemiş oldu:

“Dün gece başımıza geldi. Bu bir ayda ikinci kez oluyor. Güvenlik kameraları çalışıyor, içeride ve dışarıda kilitlerimiz var fakat girmek isteyen hırsıza ne kadar tedbir alsanız da yarar etmiyor. Pandemiden dolayı cezaevlerine alınmayan tüm hırsızlar sokaklarda dolaşıyorlar. Fazlaca mağduruz.

Bir ayda ikinci kez işyerimize girdiler ve 100 bin liraya yakın zararımız var. Dükkandan telefon, tablet, bilgisayar, aksesuar ve kasada bulunan nakit parayı çaldılar. Burası bizim dükkanımız. Evden öte mahremimiz. Burada paramızı ve kasamızı bırakmamız kadar organik bir şey yok. Bir ihtimal hırsızlar hala bu çevrede.

Hırsızlar gece 3’te geliyorlar, kapının kilidini kırıyorlar. İçeriye tek başına giriyor. Dükkandaki malları tek başına götüremeyeceğini anlıyor ve dükkandan çıkıyor. Ortalama 1,5 saat sonrasında iki şahıs geri geliyorlar. İçeride 8-10 dakika kadar kalıyorlar, içeride hiçbir şey bırakmadan alıp kaçıyorlar.”

Polis vakayla ilgili tahkikatını sürdürüyor. (İHA)

Aynı kişiyi ikinci kez dolandırmak isteyince yakalandı! İlginizi Çekebilir Aynı kişiyi ikinci kez dolandırmak isteyince yakalandı!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir