Binlerce İzmirli genç 350 metrelik Atatürk posterini taşıdı

İzmirde 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafınca kentin dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 19 Mayıs coşkusu “Gençlik Yürüyüşü” ile sokaklara taştı.

image small

Binlerce İzmirlinin katılımıyla fener alayı oluşturuldu ve 350 metrelik Mustafa Kemal Atatürk posteri Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na taşındı.

image small

19 Mayıs Gençlik Yürüyüşüne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, meclis üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

image small

İZMİR TEOMAN İLE COŞTU

Gençlik Yürüyüşünün peşinden rock müziğinin sevilen adı Teoman, Gündoğdu Meydanı’nda gençlerle buluştu. Başkan Soyer sahneye çıkarak Teoman’a İzmirliler adına çiçek takdim etti.

image small

Sahneden gençlere seslenen Başkan Soyer, “Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir Sizler İzmirin dağlarında açan çiçeklersiniz. Sizler Türkiyeye ümit çiçeklerisiniz. Hepinizi oldukca seviyorum, bayramımız mübarek olsun” dedi. Teomanın peşinden DJ Mahmut Orhan sahne aldı.

image small

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlemiş olduğu etkinlikler gelecek günlerde de sürecek.

image small
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir