Binali Yıldırım: Fiyatlar çok arttı

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bahçelievlerde iftar programına katıldı.

SON 4 YILDA DÜNYADA YAŞANAN OLUMSUZLUKLARDAN NASİBİMİZE ALDIK

Pandemide her insanın kimyasının bozulduğuna vurgu meydana getiren Binali Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

* Dünyanın kimyası bozuldu hatta dünyanın çivisi çıktı desek yanlış olmaz bu sebeple tedarik zinciri kayboldu. Üretilmesi ihtiyaç duyulan ürünler üretilmedi, iş yaşamı ve seyahatler hep aksadı. Tüm bunların karşılığı da enflasyon kısaca fiyatların artışı olarak geri döndü ve neticede milletimize bir maliyet yükledi. Şimdi tam işleri yoluna koyduk derken bu seferde derhal kuzeyimizde bir savaşla karşı karşıyayız.

FİYATLAR ÇOK ARTTI

* Doların artması tepeden tırnağa her şeyi etkiledi. Fiyatlar fazlaca arttı. Haklı olarak yurttaşlarımız sorun içine düştü. Bu, Türkiyeye özgü bir şey değil, tüm dünyanın içinde olduğu ve üstesinden gelemediği küresel bir mesele. Fakat mesele küresel diye kayıtsız duracak halimiz yok. Eldeki imkanlarla yurttaşlarımızın sıkıntısını azaltacak tedbirler almamız gerekiyor.

* Ziraat, besin sektörlerinde hatta üretimin her alanında yaşananları sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak suretiyle hükümetimiz yakından takip ediyor. Tedbirler de tek tek alınıyor. 20 senedir beraberiz, 20 yılı geride bıraktık. Başarılarla geçen 16 yılımız var. Son 4 yılda dünyada yaşanmış olan olumsuzluklardan nasibimize aldık. Bunlarda geçecek, kışın sonu bahardır. İnşallah bu sıkıntıları birer birer aşarak geliyoruz ve daha güzel günleri gene beraber yaşayacağız.

MUHALEFETTEKİ ARKADAŞLARIN ÖNCE BİZDEN HELALLİK DİLEMESİ LAZIM

Yıldırım, Bizi acımasızca eleştirenler, bu kent hastanelerini niçin yaptınız, hangi yandaşlarınıza peşkeş çektiniz diyenler, yaşanmış olan pandemi sürecinde kent hastanelerinin yaşam kurtardığını görünce sus pus oldu. Sesleri çıkmıyor. Milletten helallik dilemeye kalkmadan ilkin yolları, hastaneleri, havaalanlarını, tünelleri yaparken acımasızca üzerimize gelen bu muhalefetteki dostlar ilkin bizlerden helallik dilemesi lazım. Şimdi bu hastaneler yaşam kurtarıyor, bu yollar yaşam kurtarıyor. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Fakat bir şeye fazlaca dikkat ettik. Dedik ki, yolları böleriz Türkiyeyi böldürtmeyiz şeklinde konuştu.

BU TOPRAKLAR BİZE RASTGELE GELMEDİ

Mehmetçiklerin Ramazan gününde gece gündüz demeden, bu sofralarda huzurla ve güvenlik içinde bir araya gelebilmemiz için mesai yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, sözlerine şu şekilde devam etti:

* Kahraman askerlerimiz terör örgütlerine göz açtırtmıyorlar.  Fakat öteki taraftan terör örgütünün kontrolüne girmiş siyasal kadrolarla, 1915 vakalarında çeteci Ermenilerin, doğu ve güneydoğuda katlettiği dedelerimizin bu acılarını umursamaz bir halde Ermeni soykırımı diye kanun teklifi verebiliyorlar.

* Uyanalım kıymetli kardeşlerim. Bu topraklar bizlere rastgele gelmedi. Büyük bedeller ödedik. 780 bin kilometre kare vatan toprağımızda bir olacağız, birlikte kardeş olacağız. Ay ve yıldızlı bayrağımızın altında beraber Türkiye olacağız inşallah. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.