Biden’dan Ukrayna için yeni karar! Blinken’i görevlendirdi

Rusyanın Ukraynaya saldırıları devam ederken, Beyaz Saraydan yeni bir izahat geldi. Beyaz Saray tarafınca meydana getirilen açıklamada, Başkan Biden, Ukraynaya yardım sağlamak için Müdafa Bakanlığının askeri eğitim olanakları da dahil olmak suretiyle müdafa ekipmanlarının sağlanması için toplamda 200 milyon dolara kadar olan bir miktarın yönlendirilmesini ve lüzumlu tespitlerin yapılmasına yetki verdi denildi.

BLINKENİ GÖREVLENDİRDİ

Açıklamanın devamında, ABD Başkanı Bidenın 1961 Dış Yardım Yasasının (FAA) verdiği yetkilere dayanarak Ukraynaya yapılacak yardımları sağlamak ve tespitlerini yapmak için ise Dışişleri Bakanı Antony Blinkeni görevlendirdi ifadeleri yer aldı.

ABD Müdafa Bakanlığı tarafınca da 1961 Dış Yardım Yasasının (FAA), bir başkana, yasama yetkisi yada bütçe ödenekleri olmaksızın yabancı ülkelere bölgedeki acil bir durum neticesinde ABD Birleşik Devletleri mallarının yada hizmetlerinin elden çıkarılmasına yetki vermesine izin verdiği açıklandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.