Biden’dan Putin’e sert sözler

ABD Başkan Joe Biden, Beyaz Sarayda düzenlemiş olduğu basın toplantısında, daha ilkin Putin için “Bu adam iktidarda kalmamalı” demesine ilişkin yeni açıklamalarda bulunmuş oldu.

HERHANGİ BİR REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİ İFADE ETMİYORDUM

Biden, açıklamasında aslına bakarsak rejim değişikliği çağrısında bulunmadığını ve yalnızca kendi görüşlerini ifade ettiğini vurgulayarak, Putinin davranış biçimine ve eylemlerine karşı hissettiğim etik öfkeyi ifade ediyordum. O vakit ya da şimdi, herhangi bir rejim değişikliğini ifade etmiyordum dedi.

Ek olarak Biden, açıklamasından dolayı geri adım atmayacağını ve özür dilemeyeceğini söylemiş oldu.

Söz mevzusu konuşmasında Rus halkına seslendiğini ifade eden Biden, “Konuşmamın son kısmında Rus halkına sesleniyordum sadece bunu yalnız Rus halkına değil, tüm dünyaya iletiyordum. Bu, bu tür davranışlar tamamen kabul edilemez. Bununla başa çıkmanın yolu, NATOyu tamamen birlik içinde tutmak, güçlendirmek ve elimizden geldiğince Ukraynaya yardım etmektir ifadelerini kullandı.

İNSANLAR ONUN DÜŞÜNDÜĞÜ ŞEYİ YAPACAĞINI ANLAMALI

Açıklamalarının Ukraynadaki çatışmayı tırmandırabileceği yönündeki iddialar hakkında Putinin bu açıklamaları tırmandırıcı olarak görüp görmemesinin umurunda olmadığını belirten Biden, Ne düşündüğü umurumda değil. Yapacağını meydana getirecek. Son zamanlardaki davranışları göz önüne alındığında, insanoğlu onun düşündüğü şeyi yapacağını anlamalı dedi.

Biden, Bu yorumların çatışmayı tırmandırabileceği yada NATOyu zayıflatabileceği mevzusunda asla kaygı duymuyorum. NATO hiçbir vakit bugün olmasıyla birlikte kuvvetli olmamıştı ifadelerini kullandı.

KİMYASAL SİLAHLAR ÖNEMLİ BİR YANIT GETİRECEKTİR

Biden ek olarak daha önceki bir açıklamasındaki Rusyanın herhangi bir kimyasal saldırısının aynı şekilde bir yanıtı tetikleyeceğine ilişkin sözlerine değinerek, Elbet bu mühim bir cevap getirecektir sadece burada ayrıntıya girmeyeceğim dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir