Biden Ukrayna kararını verdi

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, birçok liderler Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret ederek Ukrayna’ya desteklerini gösterdi.

En oldukça dört gözle beklenen önder olan ABD Başkanı Joe Biden’ın Ukraynayı olası ziyareti hakkında konuşan Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, Biden’ın Ukraynayı ziyaret etmeyi istediğini fakat şu an için bu şekilde bir planın olmadığını açıkladı.

BÖYLE BİR PLAN YOK

Psaki, Beyaz Sarayın durumu değerlendirmeye devam edeceğini aktararak, Başkan’ın Ukraynayı ziyaret etmeyi istediğini biliyorum, sadece şu anda bu şekilde bir plan yok dedi.
Psaki ek olarak, Biden yönetiminin ABD’nin Kiev Büyükelçiliğini tekrardan açmaya yönelik hedefini yineledi.

PELOSI’DEN KİEV’E SÜRPRİZ ZİYARET

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e 1 Mayıs’ta sürpriz bir ziyaret düzenlemiş, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelmişti.
Öte taraftan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ABD Müdafa Bakanı Lloyd Austin ise, 25 Nisan’da Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşmüştü.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.