Beylikdüzü’nde iş yerinin basılıp çalışanların darbedilmesi olayına ilişkin avukattan açıklama

Vaka, dün 16.00 sıralarında Beylikdüzü Yakuplu Mahallesinde bulunan bir rezidanstaki işyerinde yaşandı. Mısır uyruklu iş adamı Moaaz Beltagye ilişkin iş yerine gelen 5 şahıs, buradaki çalışanlarla münakaşaya başladı. Hanım çalışanları dışarı çıkaran saldırganlar, iş yerinin odalarında oturan 2 adam çalışanı da darbetti.

Çalışanları da dışarı attıktan sonrasında 5 şahıs, Buradan gideceksiniz diyerek tehdit ve küfürler savurmaya başladı. Bir çalışanın suç duyurusu üstüne vaka yerine polis ekipleri sevk edildi. Polisler, saldırganları ifadelerini almak suretiyle karakola götürdü. Çalışanlar ise kendilerini darbedip, işyerine zorla giren 5 kişiden suç duyurusunda bulundu.

İş yerinin sahibi olan Beltagy, vakayla ilgili mülkün sahibi Murat Yeşilyurtu suçladı. Yeşilyurt ise kendisine yöneltilen tüm iddiaları reddederken avukatı da, Beltagynin aralarında devam eden tahliye davası için kamuoyu ve hakkaniyet gözünde mağdur algısı yaratmaya çalıştığını söylemiş oldu.

ÖNCEKİ MAL SAHİBİNİN KİRACISIDIR

İddiaların yöneltildiği mal sahibinin Murat Yeşilyurt avukatı Firuze Hasret yapmış olduğu yazılı açıklamada suçlamaları reddetti. Meydana getirilen açıklamada şu şekilde denildi:

* Mağdur bulunduğunu iddia eden şahıs, yalan demeç verdi. Verdiği röportajda dahi kendi adını yalan söyleyerek beyan etti. Kendisinin soyadı Baltacı değil Beltagydir. Müvekkilimin kiracısı olarak lanse etse de müvekkilimden önceki ilkin ki mal sahibinin kiracısıdır.

* Müvekkilim mülkü satın aldıktan sonrasında Moaaz Hamed Abdelaziz Beltagy ile yapmış olduğu görüşmede iş yerini tahliye etmek istemiyorsa tutacağı yeni ofisin kirasını karşılamasını istediği yada Moaazın tutacağı yeni ofisin dekorunu depozitini ve 2-3 aylık kirasını karşılayabileceğini, Moaaz Beyin tahliyesi için tüm girişimlerde olmasına karşın kendisinin 5+5 yıl eski mal sahibinden kontratının bulunduğunu ve iş yerini boşaltmayacağını beyan etmiştir.

MAĞDUR ALGISI YARATMAKTADIR

* Yaptığımız hiçbir iyi niyetli teklifi kabul etmeyen kişi, bir de üstüne en sonunda bizlerden buradan çıkma karşılığında 100 bin dolar talep etti.

* Şu an ise bu çirkin ve gerçekleri yansıtmayan iddialarda bulunan kişilerle, tahliye mevzusundaki davamız devam etmektedir.

* Bu röportajı vermekteki amacı ise kamuoyu ve hukuk karşısında mağdur algısı yaratmaktır.

* Daha bugün mülkü incelemek isteyen ekspere güçlük çıkartıp, içeri almamıştır. Aslolan mağdur müvekkilimdir, hala da yasal yollardan hakkımı aramaktadır. Yargılama sürecinin uzamasından dolayı da mağduriyet daha da katlanmıştır.

MÜVEKKİLİMİN ÜZERİNE KASTEN VE BİLEREK GİTMİŞTİR

* Müvekkilim ilk burayı satın aldığında elektrik bağlanması için lüzumlu bölgelere müracaat etti. Bu kişiler sayacı sökerek, müvekkilimin bulunmuş olduğu kata elektrik engel olmuş, ciddi maddi zarara uğratmıştır. Müvekkilimin içinde olduğu münakaşa görüntüleri ise gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen kişinin elektrik borcu ödememesi üstüne sayaç mühürlenmiştir. Bu yüzden firmamızda elektrik kesinti yaşanmıştır.

* Tahrik etmek için elinden geleni yapmışsa da sakinliğini korumaya çalışmıştır. Haksız elektrik kesintisi oluştuğundan dolayı müşterilerine karşı zor durumda kalan müvekkilimin üstüne kasten ve bilerek gitmiştir.

* Müvekkilim oldukça insani bir duyguyla kriz anında öfkelenerek şahsa ve BEDAŞ yetkilisi olarak kendini tanıtan kişiyi mülkünden çıkmasını istemiştir. Moaaz Beyin ısrarla kendi üstüne almış olduğu sayacı, müvekkilim yeniden kendi üstüne almak istese de kişi eski kira kontratını kullanarak buna müsaade etmeyip, borçları ödemeyerek mağduriyete sebep olmuştur.

IRKÇI SÖYLEM İBARESİ İSE TAMAMEN YALANDIR

* Öte taraftan iş yerinde olan saldırıyla müvekkilimin hiçbir alakası yoktur. Vakalar hakkında hiçbir bilgisi bulunmamasının yanı sıra şiddetin her türlüsünü kınamaktayız. Bahsi geçen ırkçı söylem ibaresi ise tamamen yalandır.

* Müvekkilim global bir firmanın başlangıcında internasyonal hizmet vermektedir. Dünyanın değişik noktalarındaki insanlarla devamlı pozitif bir yazışma halindedir. Öte taraftan ırkçılığa ve nefret söylemlerinin de tamamen karşısındayız, kullanan kişileri de kınıyoruz. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir