Beyaz Saray’dan Biden-Erdoğan görüşmesi açıklaması: Planda yok ama…

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Biden’ın Brükselde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme ihtimali üstüne açıklamalarda bulunmuş oldu.

Sullivan, bir süredir kamuoyunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bidenın ikili görüşmesinin kati olduğuna dair açıklamalara cevap verdi. Sullivan, Bidenın şu an Türkiye Cumhurbaşkanı ile planlanmış bir görüşmesi yok. Fakat gene de konuşabilirler dedi.

Sullivan, Şu an Başkan Erdoğan ile planlanmış bir ikili görüşme yok. Fakat bu işlerin iyi mi ilerlediğini bilirsiniz. Onlar NATO karargahında olacaklar ve Bidenın birkaç önder ile özetlemek gerekirse söyleşi etme şansı olacağını temenni ediyorum ifadesini kullandı.

Düzenlenen basın toplantısında bir başka gazeteci de Bidenın genel olarak herhangi bir liderle ikili görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini sorunca Beyaz Saray Sözcüsü Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Hayır. Bu mevzuyu Jake söyledi. Türkiye mevzusunda olduğu benzer biçimde planlı bir şey yok yorumunu yapmış oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir