Berkin Elvan’ın anne ve babası cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısında

Seyahat Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanında çıkan vakalarda 16 Haziran 2013te kafasına gaz kapsülü isabet eden 14 yaşındaki Berkin Elvan, 269 gün sonrasında tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Polislerin yargılandığı dava sonrası yaptıkları iki ayrı basın açıklamasındaki sözleri sebebiyle anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan, cumhurbaşkanına hakaret suçundan 8 yıl 8er ay hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

CHPLİ TANRIKULU DA KATILDI

İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Gülsüm Elvan ve Sami Elvan ile şikayetçi Recep Tayyip Erdoğanın avukatı hazır bulunmuş oldu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da duruşmaya geldi.

Sami Elvan savunmasında, Hiçbir hakaret kastım yoktur. Gayem söylenen laflara karşılık vermektir. Suçsuzum. Beraatimi isterim dedi. Gülsüm Elvan ise Benim çocuğum 14 yaşlarında bir çocuktu. Terörist olması söz mevzusu olması imkansız. Bizlere terörist denildiği için buna tepki olarak sözleri söyledim. Hakaret kastım yoktur. Suçsuzum. Beraatimi isterim diye konuştu.

ŞİKAYETİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğanın avukatı Ela Ezgi Yelmen, şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Duruşma, basın açıklamasına ilişkin görüntülerin çözümünün yapılması için bilirkişiye verilmesine karar verilerek ertelendi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir