‘Beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek aile hekiminin burnunu kırdı

Adapazarı ilçesinde bulunan Figen Sakallıoğlu Hızırtepe Aile Sağlığı Merkezi Hızırtepe Aile Sağlığı Merkezinde aile hekimi olan Metin Kurşunoğlu, Hastalık Yönetimi Platformu çerçevesinde hastası A.K.’yi denetim için öğlen saatlerinde merkeze çağırdı.

BENİ TACİZ, RAHATSIZ EDİYORSUN

İddiaya nazaran, doktorun yanına giren A.K. hiçbir münakaşa yaşanmamasına karşın biranda ‘sen beni rahatsız etme, rahatsız ediyorsun’ diyerek Kurşunoğlu’nu yumruklamaya başladı. Saldırgan vaka yerinden kaçarken, başından yaralanan ve burnunda kırıklar olduğu öğrenilen tabip baygınlık geçirerek kanlar içinde kaldı.

SALDIRIYA TEPKİ

Sıhhat merkezine sevk edilen 112 ekiplerince Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan tabip Kurşunluoğlu tedavi altına alındı. Kontrole çağırdığı hastası tarafınca darp edilen tabip vatandaşların, sağlıkçılara karşı şiddete başvurmamaları icap ettiğini beyan etti. Darp edilen Kurşunluoğlu’nun emekli olan tabip babası Muzaffer Kurşunoğlu ile Sıhhat-Sen Sakarya Şubesi de yaşanmış olan vakaya tepki gösterdi.

ALNIM AÇILDI, BURNUMDA KIRIK VAR

Darp edilen Aile Hekimi Metin Kurşunoğlu, “Biz Aile Hekimleri olarak hastaları Hastalık Yönetimi Platformu çerçevesinde. Bu hastayı da o şekilde kontrole çağırmıştık. Kontrole çağırdığımda ‘sen beni rahatsız etme ediyorsun, rahatsız ediyorsun’ dedi ve yumruklamaya başladı. Ben bir şey yapamadım, sesim çıkmadı.

Alnım açıldı, burnumda kırık var. Sağlıkta sertlik maalesef yaygın ve bugün de geldi bizi buldu. Vatandaşların bu tür şeyler yapmaması, sıhhat çalışanlarına saygılı olması, şiddete başvurmamaları ve lüzumlu yerlerin de bu mevzuya dahil olup lüzumlu araştırmaların başlatılmasını isterim” dedi.

HAK ETTİĞİ CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

Saldırıya uğrayan kişinin babası emekli tabip Muzaffer Kurşunoğlu ise, “Bu devlete ben 50 yıl tabip olarak hizmet ettim. Oğlum da tabip, ben bu hastaneden emekliyim radyoloğum. Hastaların içinde bu tür psikopatlar çıkabiliyor. Fakat devletimizin buna lüzumlu tedbirlerini almasını talep ediyoruz, kendilerine yalvarıyoruz, bunlara bir tedbir alsınlar. Cezalar fazlaca hafifçe.

Bunu 100 hastadan bir tanesi yapıyor fakat o eğer hak etmiş olduğu cezayı almıyorsa, örnek teşkil ediyor ve önü açılıyor. Oğlum fazlaca sakin bir insan. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs, oğlumun yarısı kadardı, fizik olarak oğlum ondan fazlaca güçlüdür. Vurmaz, asla kaba kuvvet kullanmayan bir kişidir şu demek oluyor ki hepimiz tanır” diye konuştu.

İÇİMİZ KANIYOR

Sıhhat-Sen Sakarya Şube Başkan Abdullah Sönmez,

“Hızırtepe’de Aile Hekimimize sertlik uygulandı. Sıhhat-Sen olarak biz sertlik ile ilgili yasanın çıkmasının mücadelesini veriyoruz ve Sıhhat-Sen her ay sertlik raporu yayınlıyoruz. Mart ayı sertlik raporumuzda da 31 sıhhat çalışanımıza sertlik uygulandı, 38 sıhhat çalışanı da mağdur oldu.

Bugün hakikaten içimiz kanıyor, kutsal Ramazan ayında, Kadir Gecesi’nde ne insanlığa ne İslamiyet’e sığmayacak bir halde doktorumuz darp edilmiş. Doktorumuzun burnunda parçalı kırıklar var, dolayısıyla içimiz kanıyor.

Sıhhat çalışanlarına sertlik katalog suçlara dahil oldu artık doğal olarak yapanın yanına kar kalmayacağı dönemler başladı. Fakat sertlik biran ilkin son bulmalı ve bunu gerçekleştirenler hakkaniyet önüne çıkartılarak tutuklamalar gerçekleştirilmeli. Hekim bey hastayı tarama için çağırıyor, yurttaş doktora direk saldırıyı gerçekleştiriyor. Dolayısı ile biz bunu içimize sindiremiyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.