Belediyedeki cinayet davası yeniden görülecek

Belediye Zabıta Müdürü ile komiserinin silahla öldürülmüş olduğu, zabıta amirini de yaralandığı vakayla ilgili biri ağırlaştırılmış 2 müebbet ve ek olarak 20 yıl hapse mahkum edilen zabıta memurunun cezası belediyede bulgu yapılmadığı nedeni öne sürülerek bozuldu.

Adana’nın Çukurova Belediyesi’nde zabıta müdürü Cengiz Aydoğdu (51) ile zabıta komiseri Habil Aykan’ı (52) silahla öldürüp zabıta amiri Kenan Özdemir’i de yaraladığı nedeni öne sürülerek biri ağırlaştırılmış 2 müebbet, ek olarak 20 yıl hapis cezasına mahkum edilen sürülen Fen İşleri Müdürlüğü Yol Şantiyesi zabıta memuru Ahmet Altuğ ile alakalı karar belediyede bulgu yapılmadığı nedeni öne sürülerek bozuldu.

Bölge Adalet sarayı Mahkemesi Ceza Dairesi’nin bozma sonucu üstüne sanık Altuğ’un yargılanmasına Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrardan başlandı. Kısa süre ilkin meydana getirilen duruşmadan ilkin Çukurova Belediyesi’nde cinayetin bulgu yapılmış oldu. Bulgu esnasında daha ilkin duruşmada dinlene tanıklar yeniden dinlendi.

 SANIKTAN ŞOK İDDİA

Duruşmaya katılan sanık Ahmet Altuğ tekrardan yapmış olduğu savunmasında, keşifte dinlenen tanıkların ifadelerini kabul etmediğini söylemiş oldu. Altuğ savunmasında şunları söylemiş oldu:

“Tanıkların ifadeleri çelişkilidir. Ben belediyece alınan rüşvete ve usulsüz işleme ilişkin konuşmamam için cezaevinde bulunmama karşın tehdit edilmekteyim. Bu mevzuda Cumhuriyet Savcılığına kabahat duyurusunda bulundum. Sadece, soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi.

Vaka sebebiyle pişmanlık çekmekteyim. Vaka esnasında Cengiz Aydoğdu’nun bana ateş etmesi üstüne ben de ona ateş ettim.  Sadece bu duruma iddianamede ve dosya kapsamında yer verilmemiştir.

Vakadan 3 saat sonrasında katliam büroya teslim edilmiş bir tabanca bulunmuştur. Bu silahın horozunun çekilmiş olduğu tutanakta mevcuttur.  Tabanca Cengiz Aydoğdu’ya aittir. Niçin 3 saat sonrasında teslim edilmiştir. Bu hususun ofis amiri A.G.’den sorulmasını isterim.”

YENİDEN TESPİT YAPILACAK

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi. Kurul, sanık avukatının talebi üstüne belediyedeki kalem odasından öldürülen Cengiz Aydoğdu’nun odasının görülüp görülmediğine ilişkin tespitin yapılmasına, ek olarak katliam ofis amiri A.G.’nin şahit olarak dinlenmesini kararlaştırıp duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Çukurova Belediyesi'nde silah sesleri: 2 ölü İlginizi Çekebilir Çukurova Belediyesi’nde tabanca sesleri: 2 ölü

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir