Bekir Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve süresiz nafaka açıklaması

2 Ekim 2018de İstanbuldaki Suudi Arabistan konsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı davasında yeni gelişme yaşanmıştı. Savcının talebi, Hakkaniyet Bakanlığının pozitif görüşü sonrası katliam davası dosyası Suudi Arabistana devredilmişti.

Alınan bu kararla ilgili Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağdan izahat geldi. Katılmış olduğu bir tv programında konuşan Bozdağ, şunları söylemiş oldu;

*Kaşıkçı cinayeti tasvip edilemez, ilk müdahil olan biziz. Süreci bekleyeceğiz. Yargılamanın Suudi Arabistana nakledilmesi tamamen yasaya uygundur.

*Davanın naklinden sonrasında adı geçen öteki sanıkları da yargılayacaklar. Yargılama Suudi Arabistan mahkemelerinde yapılacaktır. Burada Türkiyenin yargı yetkisini devretmesi söz mevzusu değildir.

SÜRESİZ NAFAKA AÇIKLAMASI

Sınırsız nafaka ile ilgili de Bozdağ, Bakanlığımız bu problemi görüyor, çalışmalarımız sürüyor. Çözüm için birazcık zamana gerekseme olduğu anlaşılıyor. Yaşam boyu nafaka adil değil. 180 bin boşanma var. Hükmedilen nafaka 30 bin. 3 bin 500 civarında mağdur aile var. Ortada bir haksızlık var en kısa sürede giderilecek dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.