Beckham’ın reklamında oynadığı kripto şirketi yatırımcıları dolandırmış

Kripto paralar ile beraber dünya genelinde dolandırıcılık da artış gösterirken İngilterede meşhur futbolcu David Beckhamın reklamında oynadığı DigitalBits isminde şirket, yatırımcılarıyla karşı karşıya geldi.

Firmanın kurucularının yatırımcıların parasıyla lüks tatillere gittiği, birçok gayrimenkul satın almış olduğu ve sponsorluk anlaşmaları yapmış olduğu ortaya çıktı. Geçen haftalarda meşhur futbolcu David Beckhamın reklamında rol almış olduğu firmanın Inter Milan ve Roma şeklinde futbol takımlarıyla sponsorluk anlaşması yapmış olduğu da açıklandı. İngilterenin önde gelen gazetelerinden Mail on Sunday, DigitalBits şirketinin patronları hakkında ABDde kabahat duyurusunda bulunulmuş oldu.

DigitalBitsin yatırımcısı Mark Dorrell, dava dilekçesinde firmanın kendisini minimum 160 milyon dolar dolandırdığını belirtirken, Firmanın kurucuları bu nakit parayı ve kripto paraları alarak kendileri ve yakınlarıyla yedi ifadesini kullandı. İddiaya nazaran firmanın kurucuları New York, Palm Beach, Florida, Roma, Dubaide lüks tatiller yaparken Cayman Adalarında da yazlık ev satın aldığını söylemiş oldu.

Dorrellin hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş olduğu isim ise insanların kripto para ve NFTlerin satışına olanak elde eden teknolojiyi geliştiren DigitalBitsin kurucusu Al Burgio oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.