‘Bebek bezinden vergi alınmasın’ teklifine ret

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Bebek bezi lüks mü? Hangi anne gösteriş olsun diye bebeğinin altına bez koyar. Hasta alt bezi lüks mü? Hangi yaşlı buna katlanır? Hanım pedi lüks müdür; hangi hanım bunu kullanmaktan kaçınabilir? Fakat bu ürünler tutarları ile lüks oldu, yüzde 18 oranındaki KDV kalkmalıdır’’ dedi. Yasin Öztürk ve 20 milletvekili, bebek bezi, hasta alt bezi ve hanım hijyen ürünlerindeki fiyat artışı ve KDV oranlarında düzenleme amacıyla TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

Önerge sahibi Öztürk, “Lüks değil, mecburi gerekseme olan birçok üründe yüzde 18 KDV var. Olmamalı” dedi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da “Çocuğuna bez alamaz durumda anneler, babalar; markete gidiyor, fiyatını görüyor, paraları yetmiyor. Hanım pedi ve hasta bezleri de aynı şekilde. Pırlantada, elmasta vergi yok bunlarda yüzde 18 KDV var. Fazlaca ayıp” dedi. Önerge önerisi oylama sonrası AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir