Bebeğini zehirlemekle suçlanan babanın 20 yıl hapsi isteniyor

8 Kasım 2021 tarihinde Mustafa Kemal Paşa Mahallesindeki evlerinde 13 günlük öz kızı E.E.O’yü öldürmeye teşebbüsle suçlanan baba Serhat O, hakim karşısına çıktı. Sanık Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Kocaeli Kandıra Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı, sanık avukatı ve anne Türkan O de hazır bulunmuş oldu.

Tasarlayarak alt soya, gövde ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye girişim suçundan 20 yıla kadar hapis istenen Serhat O, öncesinden kabul etmiş olduğu suçlamaları bu kez reddetti. Sanık, ruhsal baskı altında polise ifade verdiğini ve okumadan imzaladığını söylemiş oldu. Ek olarak sanık savcılıkta da verdiği ifade de psikolojisinin yerinde olmadığını iddia etti.

40TAN SONRA BULDUK BELAYI

Üstünde herhangi bir yazı olmayan maddeyi mama zannettiğin belirten Serhat O, çocuğunu öldürmeye girişim iddialarını reddetti.

Toplumsal medyadaki “Tam rahat edelim derken çocuk ayak bağları benzer biçimde dolandı ayaklarıma”, “Aldık başa belayı, 40tan sonrasında bulduk belayı benzer biçimde paylaşımları hatırlatılan sanık, bu tarz şeyleri iş yerindeki 2 kişiye yönelik yazdığını söylemiş oldu. Serhat O, paylaşımlardaki çocuk ifadesinin de iş yerinde rahatsız olduğu 18 yaşındaki şahsa yönelik bulunduğunu ileri sürdü. Basında yer edinen vaka sebebiyle yaşamının çekince altında bulunduğunu kaydeden Serhat O. tahliyesini istedi.
Anne Türkan O. ise asla mama ile zehri yan yana bırakmadığını söylemiş oldu. Mamayı bebeğine yedirdiğini belirten anne, 13 günlük kızının ağzında sabaha kadar ara sıra köpürmeler bulunduğunu ve huysuzlaştığını söyledi.

KIZIM POLİSE GİDEREK OLAYI ANLATTI

Loş ışıkta mama rengini fark edemediğini özetleyen Türkan O., “Hasta olan büyük kızım hastaneden geldi. Kardeşi ile ilgilenilmiş olduğu esnada biberonun altındaki küf rengi görmüş oldu. Bana, ‘Anne ne içiriyorsun kardeşime, midem bulandı’ dedi. O vakit küf şeklindeki tortuyu fark ettim. Mama bozuldu sandım. Çöpe atarken karınca zehrinin bulunmuş olduğu poşeti gördüm. Durumdan şüphelendim ve kızımı eczaneye gönderdim. Eczacı mamaya değişik bir madde karıştırıldığını söylemiş oldu. Sonrasında kızım polise giderek vakası söyledi” dedi.

Sanığın 3 gün öncesine kadar bebekle ilgilendiğini kaydeden Türkan O., eşinin yaptıklarına halen inanamadığını belirtti. Çocuğunun sıhhat durumunun iyi bulunduğunu özetleyen anne, yaşanmış olan durumun affedilemez bulunduğunu söylemiş oldu.

Türkan O, şikayetçi olup olmayacağı yönündeki soruya ise cevap vermedi. Mahkeme heyeti, sanığın 2009 yılındaki eşi ve o dönemde bebek olan büyük kızına sertlik uyguladığına yönelik adli belgeyi deklare etti. Sanık avukatı, müvekkilini beratını ya da adli kontrolle özgür bırakılmasını talep etti. Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı ise, Serhat O’nun indirim uygulanmaksızın üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşmayı ise ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir