Bayram yağışlarla birlikte gelecek… Hava durumuna dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Hafta sonu ve peşinden gelecek Ramazan Bayramı için planlar yapanları yakından ilgilendiren hava durumu tahminlerine nazaran yağışlar tüm yurdu sarmaya başlamış olacak, hava sıcaklıkları düşüş yaşayacak. Bugün yurdun doğusundan başlamış olacak yağışların, gelecek hafta ortasına kadar tesir alanını artırarak sürmesi planlanıyor.

YEREL YAĞIŞLAR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin parçalı ve oldukca bulutlu, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (G. Antep ve Kilis hariç) ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar ve Konya çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmaranın güneyi, Karadeniz ile Doğu Anadolunun doğusunda yer yer pus ve sis planlanıyor. Güneydoğu Anadolunun cenup kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir