Bayram hazırlığı yapıyorlardı, ölümden döndüler

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Geriş Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan işçilerin konakladığı 4 konteynerde bugün öğle saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına ilkin işçiler sonrasında Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

BAYRAM İÇİN MEMLEKETLERİNE GİDECEKLERDİ

Bayram için işçilerin yarısı dün memleketlerine giderken bugün de bir kısmı memleketlerine gitmek için bayram hazırlığı yapmış bavullarını hazırlamışlardı. Yangının çıkması ve peşinden ormanlık alana sıçraması üstüne büyük şok yaşayan işçilerden bazılarının bavullarının üstüne oturarak büyük şok yaşadıkları görüldü.

İtfaiye ekiplerinin süratli müdahalesi ile ormana sıçrayan yangın büyümeden önlendi. 4 konteyner ise tamamen yandı. Eşyalarının mühim bölümünün yandığını belirten Ahmet Kazmaz “Memleketi gidecektik, hazırlıklarımızı yaptık, birden yandaki konteynerden alevler terfi etti, arkadaşlarımızın bir çok yoktu, ikimiz de bir iki şahıs müdahale ettik fakat söndüremedik, en büyük tesellimiz canımıza bir şey olmaması” dedi.

ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTIĞI İDDİA EDİLDİ

Ortalama bir saat içinde denetim altına alınan ve civardaki sitelerde yaşayan tatilcilere de korku yaşatan yangın bir saat içinde denetim altına alındı. Yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceği açıklandı. Polis yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.