Batı ülkeleri NATO’yu tartışırken Putin’den endişe yaratan hamle: Terminatörler cephede

Rusyanın 24 Şubattan beri Ukraynayı işgali ülkenin değişik bölgelerindeki çatışmalarla devam ederken, Moskovanın Birkaç günde savaşı kazanırız beklentisinin yarattığı hayal kırıklığı ile beraber yeni bir hamle geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukraynaya karşı muharebede zafer duyuru etmek için Terminatör lakaplı zırhlı askeri araçları Ukraynaya gönderme sonucu aldı. Rusyanın Suriyede de kullandığı dört tanksavar roket, iki tane 30 mmlik top, iki bomba fırlatıcı ve bir otomatik makineye haiz olduğu BMPT olarak da malum ağır aracın bölgedeki Rus askerleri içinde coşku yarattığı öne sürüldü.

MOSKOVA YANLILARI UMUTLANDI

İngiliz The Times gazetesi saatte 59 kilometre hıza haiz olan tankın Donbas bölgesine gönderildiğini aktardı. Gazete, Kremlin yanlısı Telegram hesaplarında bu gelişmenin övgüyle karşılandığına dikkat çekti.

Telegramda Rus yanlısı şahıs ve kuruluşların, Fazlaca şükür! Terminatörler geldi mesajları paylaştı.

Öte taraftan Moskova, Ukraynanın kullandığı insansız hava araçları (İHA) ve silahlı insansız hava araçları (SİHA) için hususi bir lazer sistemi getirileceğini de öne sürdü. Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, Bu silahlar ile İHAları 5 saniye içinde yakabiliyoruz iddiasında bulunmuş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.