Başbakan Morrison, seçim yenilgisini kabul etti

Avustralyada halk, yeni hükümet seçimi sandık başına gitti. Temsilciler Meclisi ve Senato üyelerinin belirleneceği seçimler için mahalli saatle 08.00de başlamış olan oy verme işlemi, 18.00de son buldu.

9 senedir iktidarda bulunan Liberal-Ulusal parti koalisyon hükümeti ile ana muhalefetteki İşçi Partisinin yarıştığı seçimde, mevcut Başbakan Scott Morrison seçimi kaybettiğini deklare etti. Morrison, İşçi Partisi lideri Anthony Albanese ile görüştüm ve onu seçim zaferinden dolayı kutlama ettim dedi.

ÜLKEYİ BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUM DEMİŞTİ

İşçi Partisi lideri Anthony Albanese Sidneyde oy kullandıktan sonrasında bir izahat yaparak, Mesajım, tüm Avustralyalıları temsil etmek isterim. Ülkeyi birleştirmek isterim. Son zamanlarda oldukça fazla bölünme oldu. Mevcut hükümete yönelik eleştirilerimden biri de Scott Morrisonın birlik ve ortak amaçtan ziyade farklılık ve bölünme arayışında olması. İnsanları bir araya getirmek isterim ve büyük demokrasimizde insanoğlu iyi mi oy verirse versin, insanların görüşlerini sandıkta ifade etmeleri güzel. Bunu yaptıktan sonrasında birlik olup millet olarak ilerlememiz gerekiyor. Yapabileceğimize inanıyorum demişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir