Balya Belediyesi’nden büyükşehrin ekmek büfesine izin çıkmadı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Fırıntaş, ürettiği ekmekleri il merkezi ve ilçelere konulmuş olan büfeler vesilesiyle müşterilere ulaştırıyor. Balya ilçesine de ekmek satış büfesi koymak için yer gösterilmesini isteyen büyükşehir belediyesine, Balya Belediyesi izin vermedi.

İlçede 2 ekmek fırını bulunduğunu ve nüfusa bakılırsa bu fırınların kafi bulunduğunu belirten Başkan Orhan Gaga, mahalli fırınların korunması amacıyla ilçede Fırıntaş ekmek büfesi açılmasının uygun görülmediğini kaydetti.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Cenup ise ilçede etkinlik gösteren ekmek imalatçısı esnafını ekonomik açıdan mağdur edeceği sebebi öne sürülerek mevcut Fırıntaş ekmek büfesinin kaldırılmasını istedi.

Fırıntaşın {özel sektör} ile rekabet eden müessese olmadığını söyleyen Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, Susurluk ve Balya ilçelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin sıhhatli, ucuz ekmek ve ramazan pidesi erişimini engellemeye girişim eden bu iki belediye başkanı iyi mi bir zihniyete haiz olduklarını ve kime hizmet ettiklerini halkın belediye başkanı olmadıklarını kanıtlama etmişlerdir. İlçelerde yaşan hemşerilerimiz Fırıntaşın ekmek ve pidelerine erişme hakkını engellemeyi bu güne kadar hiçbir ilçe belediye başkanı aklına bile getirmemiş, aksine Fırıntaştan ilçesine büfe açmasını talep etmişlerdir dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafınca şu anda 300 gram ekmek 3 liradan satışa sunulurken, il genelinde ise 210 gram ekmek 3 TLden satılıyor. Fırıntaş büfelerinde geçen yıl ramazan ayı süresince 375 gram pide 1,5 liradan satılmıştı. Bu yıl pide fiyatı ise hemen hemen belirlenmedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.