Balıkçıların mayın korkusu

İstanbul Boğazı girişinde balıkçılar tarafınca tespit edilen mayın Zonguldaklı balıkçıları tedirgin etti.

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, İstanbul Boğazında mayın bulunmasından sonrasında Zonguldaklı balıkçılar olarak tedirgin olduklarını söylemiş oldu. “Sabah balığa çıkarken ürkü olduklarını ve tedirginlik yaşadıklarını ifade eden Kayhan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

* Sahil Güvenlik Bot Komutanlığından aldığımız son bilgilere gore İğneada Kefken içinde her türlü ticari amatör avcılık yasak. Şuanda bizlere herhangi bir yasaklanma gelmedi. Gelirse tüm balıkçı arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. Sabah balığa çıkarken bizde bir ürkü yaşandı. Fazlaca tedirgin olduk.

* Her an bir tehlikeye maruz kalabiliriz. Bu mevzuda denize çıktığımızda önümüze dikkat etti. Aslına bakarsan cihazlarımız var. Bilhassa endüstriyel balıkçılarımızı uyardık. Fakat şu anda bir rahatlama oldu. Bizde herhangi bir sorun yok fakat Kefken’e kadar yasaklama var. Ani bir durum olursa biz balıkçı arkadaşlarımızı uyaracağız. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.