Balık istifi kaçış planı

Muğla İl Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Marmaris KOM ve Göçmen Kaçakçılığı ile Savaşım Grup Amirliği ekipleri, Armutalan Mahallesi Datça karayolu üstünde yaptıkları saha emek harcamaları ve rutin güvenlik kontrolleri çerçevesinde bir araçtan şüphelendi.

SAY SAY BİTMEDİ

Takımlar durdurdukları midibüs içinden üst üste oturmuş, ellerinde torbalar ve valizleri olan içlerinde çocuklar ve bayanlar da bulunan 19 düzensiz göçmen çıktı.

Vasıta içinde meydana getirilen kontrollerde kaçak göçmenlerin bununla beraber sırt çantaları, 18 tane can simidi, 1 hava pompası ve bir deniz yatağı ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Midibüsün şoförü Z.D. gözaltı işlemlerinin peşinden göçmen kaçakçılığı suçundan Marmaris Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiş olduğu ve adli kontrollü olarak özgür bırakıldığı öğrenildi. 19 düzensiz göçmen ise evrak işlemleri tamamlandıktan sonrasında İl Göç İdaresine sevk edildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir