Bakanlıktan enflasyon açıklaması

Gömü ve Maliye Bakanlığından toplantıya ilişkin yazılı izahat yapılmış oldu. Açıklamada şöyleki denildi.

* Görüşmede, finansal sistem başta olmak suretiyle küresel ve mahalli makroekonomik gelişmeler ile önümüzdeki döneme ilişkin siyaset adımları detaylıca ele alınmıştır.

* Küresel ve mahalli düzeyde enflasyonda görülen artışların ülkemiz ekonomisine tesirleri komite üyelerinin tespitleri üstünden değerlendirilmiştir. Bu bağlamda finansal istikrarın korunması ve enflasyonla savaşım kapsamında önümüzdeki dönemde atılması öngörülen siyaset adımları istişare edilmiştir.

* Komite ülkemizin finansal siteminin istikrarını korumak, ekonomide atılan adımların etkilerini seyretmek ve değerlendirmek amacıyla tüm paydaşları ile çalışmalarına devam edecektir.

* Öteki taraftan enflasyon üstündeki arz yönlü etkisinde bırakır gelecek hafta yapılacak olan Besin ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme de Değerlendirme Komitesinde de değerlendirilecek olup, alınan kararlar ivedilikle uygulamaya koyulacaktır. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir