Bakandan İstanbul için hafta sonu uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, karla savaşım çalışmalarının devam etmiş olduğu İstanbul Havalimanındaki Operasyon Denetim Merkezine gelmiş olarak araştırmalarda bulunmuş oldu.

Bakan Karaismailoğluna, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA CEOu Kadri Samsunlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin ile öteki yetkililer birlikte rol aldı.

TEYAKKUZ HALİNDEYİZ

Karla savaşım emekleri hakkında data alan Bakan Karaismailoğlu, peşinden basın toplantısı düzenledi. Sabah saatlerinde başlayıp pazar gününe kadar devam edecek olan yoğun kar yağışı sebebiyle teyakkuz halinde olduklarını belirten Adil Karaismailoğlu, bilhassa Marmara Bölgesinde tüm ekiplerle beraber karla savaşım için çalışmaların muhteşem bir halde devam ettiğini söylemiş oldu.

VATANDAŞLARIMIZA BİR SIKINTI YAŞATMADAN

İnşallah herhangi bir sıkıntıyı yaşatmamak için fedakâr bir emek harcama var. diyen  Karaismailoğlu, sözlerini şöyleki sürdürdü;

*Türkiye genelinde 68 bin kilometrelik yol ağımızda 440 tane karla savaşım merkezimizde, karayollarımızda 13 bin tane emek harcama arkadaşımız ve 12 bine yakın iş makinasıyla karla savaşım yapmış olup yollarımızı açık tutmaya çalışıyoruz.

*Bilhassa bugün başlayıp pazar günü bitecek olan kar yağışının Marmara Bölgesinde muhteşem durum ediyoruz. Bilhassa İstanbulda Şimal Marmara otoyolu, TEM otoyolunda bu sabahın erken saatlerinde başlamış olan karla mücadelemiz devam ediyor.

*Sabahın erken saatlerinde kamyonlar tırlar benzer biçimde ağır vasıtalar için kontrollü bir geçiş sağlamıştık. Şu an onu da ortadan kaldırdık. Herhangi bir engelleme yok yollarımızda.

*Bir taraftan karla savaşım ekiplerimiz yollarda, bir taraftan merkezlerimizde ekiplerimizden data alarak mücadelemize devam ediyoruz.

*İnşallah bu kontrollü mücadelemizi pazar sabahına kadar da devam ettireceğiz. Yurttaşlarımıza bir sorun yaşatmadan bu süreci atlatmanın çabası içindeyiz.

SEFER İPTALLERİ OLMADI GECİKMELER DE YOK

İstanbul Havalimanındaki uçuşlarda bir problemin olmadığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, şunları söylemiş oldu:

*İstanbul Havalimanı dünyanın transit merkezi; göz bebeğimiz. Burada da muhteşem bir savaşım var. Tüm arkadaşlarımız görevlerinin başındalar. Ikimiz de birazcık ilkin Ankaradan uçakla geldik, herhangi bir sorun yaşamadık.

*Sefer iptalleri olmadığı benzer biçimde gecikmeler yok. Bugün İstanbul Havalimanında 752 uçuş planlanmıştı. Bu saate kadar hiçbir sorun olmadan 500ü tamamlandı. Gün içinde de 752 uçuşu tamamlayacağız.

*Yarın ve cumartesi için planlarımızı yapmış durumdayız. Bugün hiçbir bir sorun yaşamadık. Cuma ve Cumartesi akşam 18.00e kadar herhangi bir sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum.

CUMARTESİ 18.00, PAZAR SABAH 06.00 ARASINDA SIKINTILI BİR DURUM GÖZÜKÜYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Cumartesi akşam saat 18.00 ile Pazar sabah saat 06.00ya kadar sıkıntılı bir durum gözüküyor, onun içinde tedbirlerimiz aldık. İnşallah orada da bir sorun yaşatmamak için savaşım edeceğiz. Cumartesi akşam ile Pazar sabahı arasındaki sıkıntılı süreci inşallah tüm ekiplerimizle süreci tamamlayacağız ifadelerini kullandı.

İLAVE TREN SEFERLERİ KOYDUK

Ekiplerin Türkiye genelinde 7/24 görevde olduklarının altını çizen Adil Karaismailoğlu, sözlerini şöyleki sürdürdü;

*Hava yolu, kara yolu ve demir yollarında fedakâr bir savaşım var. Ek olarak hava yollarında yaşanabilecek gecikme için ilave tren seferleri koyduk. Yurttaşlarımız süratli trenleri de tercih edebilirler.

*Söylediğim benzer biçimde şu an için planlanan uçuşlarda sıkıntımız yok. Tüm arkadaşlarımıza, İstanbul Havalimanında, valilikteki, karayolları genel müdürlüğümüze, AFAD, Kızılay ekiplerimize, Jandarma ve Güvenlik Genel Müdürlüğündeki arkadaşlarımıza büyük fedakâr emek harcamalar için teşekkür ediyorum.

*Hepimiz de onlarla birlikte inşallah pazar günü akşama kadar süreci takip edeceğiz. İnşallah bu süreci bir sorun görmeden atlamanın çabası içinde olacağız. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir