Bakan Soylu’dan yakalanan bomba yüklü araçla ilgili açıklama: Hedef İstanbul’du

Hakkâri İl Güvenlik Müdürlüğünce Asena çözümleme programı üstünden meydana getirilen emek harcamalar neticesinde, sürücülüğünü İstanbulda etken olarak vazife yapmakta olan polis memurunun yapmış olduğu vasıta, Yüksekova çıkışında durduruldu.

Araçta meydana getirilen aramalarda, stepne havuzunun alt kısmına yapılmış zula içine gizlenmiş vaziyette 133 parça halinde 52 kilo 500 gram patlayıcı madde ele geçirildi.

Mevzu ile ilgili gözaltına alınan şüpheli ve kabahat unsurları, lüzumlu soruşturma yapılmak suretiyle Yüksekova TEM Yazıhane Amirliği görevlilerine teslim edildi.

BAKAN SOYLU: HEDEF İSTANBULDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya katılmış olduğu canlı yayında yakalanan patlayıcı yüklü vasıta soruldu. Bakan Asil ise şunları söylemiş oldu:

* Bu polis memurunu 2019 yılının başlangıcında adli suçtan ihraç etmişiz. Bir kablo hırsızlığı sebebiyle dostlar yakalıyorlar ve ihraç ediyorlar. Sonrasında mahkeme kararıyla dönmüş.

* Hedefi İstanbuldu. Bu yıl, yılbaşından itibaren 15 bombalı fiil engellendi.

PYDLİ KOMUTAN, DEAŞLI 2 KADINA SÖYLÜYOR

* Yeni yeni yöntemler görüyoruz. Bu da yeni. Neresi bulunduğunu sormayın. PYDnin bir karargahı. Görüntüler bizde. İki DEAŞlı hanıma, PYDli komutan Eğer şu patlayıcıları Türkiyeye getirirseniz, elimizde tuttuğumuz kocanızı, çocuğunuzu özgür bırakırız diyor.

* Türkiyeye patlayıcı aktarımı yapmak ve bu mevzularda bilhassa Türkiyenin iç huzurunu sendeletmek için karşı karşıya kaldığımız birçok hücum biçimi var. İçeriye hem eleman, hem cephane aktarımı şeklinde birçok problemle karşı karşıyayız.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir