Bakan Soylu’dan sert sözler: Bacaklarını kırmak boynumuzun borcu

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Karadenizli Dernekleri Federasyonu tarafınca Esenyurt Turgut Özal Parkında bu yıl 5incisi düzenlenen Hamsi ve Horon Festivaline katıldı. Festivale CHPli milletvekili Engin Altay, Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve oldukça sayıda yurttaş katıldı.

Festivalde konuşan CHPli Altay, Sayın bakanım, Esenyurta hoş geldiniz. Ben de bu bölgenin milletvekiliyim. Bugün hep beraber aziz Türk milletinin birer bireyiyiz. Tamamımız Türkiyeliyiz fakat bugün hepimizin Karadeniz damarı birazcık fazla atıyor. Karadenizli olmanın gururunu hep beraber yaşıyoruz. Bizlere bu birlikteliği yaşatan her insana teşekkür ederiz dedi.

UYUŞTURUCU SATANLARIN BACAKLARINI KIRMAK BOYNUMUZUN BORCU

Festivalde vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Bakan Asil da açıklamalarda bulunmuş oldu. Asil konuşmasında Esenyurtta bilhassa uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacaklarını ifade ederek şunları söylemiş oldu:

* Bugün İstanbulun nerede ise en güzel yerlerinden birindeyiz. Havasıyla, insanıyla, Trakyaya oluşturulan o boğazı ile beraber en güzel yerlerinden birindeyiz. Dönem dönem kimi zaman televizyonlarda seyrediyoruz, kimi zaman haberler çıkıyor. Asla sözü uzatmama gerek yok, bu benim sorumluluğum.

* Ortalama 2-3 senedir bildiğiniz bilmediğiniz oldukça kez geldim Esenyurta. Esenyurtun güvenlik problemi bizim boynumuzun borcu. Esenyurtta uyuşturucuyla savaşım ve o adamların ayaklarını kırmak bizim boynumuzun borcudur. Esenyurt, İstanbulun en oldukça göçmenin yabancının olduğu yerdir. Burada huzuru yerine oturtmak boynumuzun borcudur.

* Gene ifade etmek isterim, sitesinden mahallesine kadar her insanın birbirine saygı gösterdiği fakat en azından annelerin sabahleyin çocuklarını evden gönderirken güvenilir bir halde göndermelerini sağlamak boynumun borcudur. Allaha yeminim olsun milletin huzurunu bozacak bir tek şahıs bile olursa ona yaşamı dar ederim.

HUZURU GETİRECEĞİZ, DÜNYAYI BATIDAN KURTARACAĞIZ

Asil, konuşmasının devamında terör ile mücadeleye de değinip PKKnın arkasındakilerin defterini düreceğiz diyerek şu ifadeleri kullandı:

* Eksiğimiz olabilir mi, elbet olur. Kıymetli hemşehrilerim ihmal etmeyin eksiksiz olan Cenabı Allahtır. Eksikten yoksun olan Odur. Bizim de eksiğimiz vardır fakat fena niyetimiz yok, samimiyetsizliğimiz yok. Biz emrinize amadeyiz. Dünya büyük problemler yaşıyor. Bir yanda salgın problemi yaşıyor, dünya büyük bir göç problemi yaşıyor, dünya enerji problemi yaşıyor, ekonomik krizler yaşanıyor. Bizim görevimiz, bizim ülkemizin insanını bundan minimum etkilenebilecek şekilde yönetim anlayışını ortaya koymaktır.

* Eğer biz Avrupaya ve Amerikaya güvenseydik, eğer biz NATOya güvenmiş olsaydık, eğer biz dünyanın küresel kulüplerine güvenmiş olsaydık bugün Şimal Irakta onların oyunlarına, onların tezgahlarını güvenmiş olsaydık Ukrayna şeklinde olurduk. Biz onlar şeklinde bakmıyoruz. Evlatların gözleri kahverengi, ela, zeytin, mavi, yeşil diye bakmıyoruz. Bizlere dinimiz diyor ki, her insan bir alemdir. Biz insana kurbanız.

* Dün Vandaydık. Orada haykıra haykıra söyledim: Biz PKKyı bitirdik, onun arkasındakilerin de defterini düreceğiz. Bu ülke kuvvetli bir ülkedir. Bir tek 780 bin kilometrekare değil, etrafımızdaki coğrafyaya refah vereceğiz. Dünya duysun Irakta da huzuru biz getireceğiz, Suriyede huzuru biz getireceğiz, Afganistanda da huzuru biz getireceğiz. Batıdan ABD den Avrupadan dünyayı kurtaracağız. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.