Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Biraz edebin varsa açıkla

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, AKP Esenyurt İlçe Başkanlığı tarafınca düzenlenen İlçe Danışma Meclisi programına katıldı. İlçe binasının konuşma salonunda meydana getirilen program saat 19.00da başladı. Saat 23.00te biten programda konuşan Bakan Asil, şunları söylemiş oldu:

* Türkiye yönetmeye talip oluyorlar değil mi? Altılı bir masa kurmuşlar. Buradan Kılıçdaroğluna bir söz söylemek isterim, bir de o altılı masadaki diğerlerine. O masada Kılıçdaroğlu birazcık doğruysan, birazcık dürüstsen, birazcık bu millete ilişkin en küçük bir inancın var ise, ilk altılı masa toplantısından sonrasında, sen birlikte oluşturduğunuz o hepinizin tutanak altına almaya çalmış olduğu bildiriyi hangi büyükelçiliğe düzelttirmeye gönderdin? Birazcık edebin var ise bunu açıkla.

* Eğer kendilerine birazcık saygıları var ise, o masadaki öteki 5 şahıs de Kılıçdaroğluna, benden sonrasında bizlerden sonrasında hangi temsilci ile bunu bir büyükelçiliğe gönderdin, bunu redakte ettirdin? Kendilerine, kendilerinin görevli olduğu tabana ve bu aziz milleti en küçük bir saygıları var ise sorsunlar.

* Bu ülke öyleki büyükelçilere beline kadar eğilip, onların efendilerine uşaklık yapanları oldukça görmüştür. Bu ülke Avrupanın, Amerikanın tezgahlarıyla, oyunlarıyla vesayet kuranları oldukça görmüştür. Bu ülke, bu ülkenin birliğini ve beraberliğini bozmak için elinden geleni yapanları oldukça görmüştür.

ERDOĞAN: İNŞALLAH 2024TE BELEDİYEYİ GERİ ALACAĞIZ

Bakan Asil, konuşmasının peşinden, partililerin yoğun talebi üstüne Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanı telefonla aradı. Telefondan partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıymetli dostlarım, hamsileri yediniz kalanları da bizlere gönderdiniz. Hamsi festivalimizin Esenyurt için hayırlara vesile olmasını Allahtan arzuluyorum. İnanıyorum ki yapılacak seçimlerde inşallah 2023 Esenyurtta yeni bir devrin başlangıcına vesile olacak ve 2024te de kaybettiğimiz belediyemizi geri alacağız. İnşallah en kısa zamanda, sizlerle birlikte bir ihtimal bahar bir ihtimal yaz olur fakat Ramazan Bayramından sonrasında sizlerle buluşmanın hasreti içerisindeyim diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.