Bakan Soylu: Türkiye dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak

İçişleri Bakanı Asil, Sincan Belediyesinin düzenlemiş olduğu iftar programında gençlerle bir araya geldi. Bakan Soyluya Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan birlikte rol aldı. Öğrencilerle iftar açıktan sonrasında konuşan Asil, gençlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın selamını iletti.

Bakan Asil, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkları gençlere sorarak şu ifadeleri kullandı:

* Sizin yaşadığınız Türkiyede insansız hava aracı var mı? Bizim doğduğumuz ve büyüdüğümüz, sizin yaşlarda olduğumuz Türkiyede insansız hava aracımız yoktu. Size başka bir şey sormak isterim?

* Sizin yaşadığınız Türkiyede atak helikopterleri var mı? Bizim yaşadığımız Türkiyede biz başkalarına muhtaçtık ve onların bizlere vermiş olduğu helikopterlerle beraber ülkemizin rahat ve güvenli olabilmesi için terörle savaşım ediyorduk.

TÜRKİYE, DÜNYANIN 10 BÜYÜK EKONOMİSİNDEN OLACAK

Bakan Asil, Türkiyenin eski Türkiye olmadığını söyleyerek, şöyleki konuştu:

* Bizim istediğimiz bir şey var. İstediğimiz şey şudur; Bizim size teslim ettiğimiz Türkiyede ay yıldızlı pasaportu gören dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun gümrük memurlarının saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiyeyi size teslim etmek istiyoruz.

* Sizin Türkiyeniz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak. Sizin yaşadığınız Türkiye yalnız 780 bin kilometrekare değil, çevresinde bir coğrafya, Suriyeye, Iraka, Afganistana, Pakistana rahatlık veren bir Türkiye olacak.

* Sizin yaşadığınız Türkiye, sizin yönettiğiniz Türkiye inşallah hep beraber göreceğiz ki her insanın parmakla gösterdiği huzurun, güvenin, gelişmenin, zenginliğin ve insanlığın var olduğu bir Türkiye olacak.

ÇOK ZENGİN BİR TÜRKİYEYE İHTİYACIMIZ VAR

Bakan Asil, oldukça varlıklı bir Türkiyeye gerekseme bulunduğunu söyleyerek şunları belirtti:

* Bir tek şahıs başına gelir seviyesi yüksek olsun diye değil, dünyanın en büyük teknolojilerine haiz olsun. Iyi mi müdafa sanayimizi yüzde 20lerden yüzde 80lere getirmişsek yüzde 100lere getiren ve dünyayı kendine fanatik bırakan bir Türkiye tablosuna sizle ulaşmaya ihtiyacımız var. Bizim yapacağımız oldukça iş var. Dünyaya oldukça iş var. Senelerdir sömürge yapılmış oldu.

* Afrikayı sömürenler, senelerdir sömürge ortaya koyup etrafımızdaki coğrafyayı sömürenlere, hayır bundan sonrasında sömüremeyeceksiniz diyebilecek bir kuvvete ihtiyacımız var. Gücümüz, kuvvetimiz oldu. Kendi insansız hava aracımızı kendimiz ürettik. Bugün PKKyı yerle yeksan ettik, terörü ortadan kaldırdık. Doğuda ve Güneydoğuda insanoğlu rahatlık ve itimat içindeler.

* Acaba avmlerine gitsek mi, gitmesek mi? Bomba patlar mı, patlamaz mı? diye annelerinizin, babalarımızın kaygı etmiş olduğu ve bizim çocuklarımızı göndermediği günler geçirdik. Oysa şimdi ülkenin dört bir tarafında rahatlık var. Gecenin saat ikisine kadar, üçüne kadar hepimiz çocuklarıyla birlikte yürüyor. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir