Bakan Özer duyurdu! Yaz okulları başvuru tarihleri belli oldu

2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz süreci Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları ile 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ilişkin kılavuz hazırlandı. Kılavuza gore açılması planlanan yaz süreci Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yaz okulları müracaat süreci, e-kurs modülü üstünden 6-23 Haziran tarihleri içinde tamamlanacak.

Buna gore, Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması. 6-10 Haziran’da; öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması, 11-14 Haziran’da; talebe başvuruları ise 15-18 Haziran’da gerçekleştirilecek.

“YAZ DÖNEMİNDE AÇILACAK DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI”

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada yaz döneminde açılacak destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8’inci derslik öğrencileri için Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap zamanı ve Atatürkçülük, din kültürü ve yabancı dil derslerinden kursların açılacağını belirtti.

Bakan Özer, 12 ve mezun öğrenciler için ise şu derslerden kurs açılacağını söylemiş oldu: “Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, T.C. inkılap zamanı ve Atatürkçülük, din kültürü ve terbiye bilgisi, yabancı dil, felsefe, psikoloji, sosyoloji, mantık.”

Yaz döneminde destekleme ve yetiştirme kurslarının 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri içinde açılacağını kaydeden Özer, “Öğretmen ve öğrenciler yaz süreci sürecinde istedikleri ilde yer edinen seviyelerine uygun okul türlerinde yaz süreci Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına müracaat yapmış olup katılabilecek” diye konuştu.

YAZ OKULLARI

Bakan Özer, şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yaz okulları temel eğitim düzeyinde 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik; ortaöğretim düzeyinde ise 9, 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik matematik ve İngilizce derslerinden olacak.

Öğrencilerimiz destekleme ve yetiştirme kursları ve yaz okulları için 15-18 Haziran tarihleri içinde başvuruları e-kurs modülü üstünden yapabilecek.

Yaz okulu kapsamında açılacak kurslar 4. derslik, 5-6. Derslik (tek grup), 7-8. derslik (tek grup), 9-10. Derslik (tek grup) 11-12. derslik (tek grup) şeklinde oluşturulan derslik seviyelerinde oluşturulacak.
Öğrencilerin matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak amacıyla başlattığımız ‘Matematik Seferberliği’ kapsamında matematik dersinden; yabancı dil öğretiminde konuşma ve etkili kontakt becerilerinin geliştirilmesi amacıyla İngilizce dersinden hazırlanacak etkinlik temelli çerçeve programları doğrultusunda yaz okulları haftada 12 saat, toplamda 48 saat olarak uygulanacak.

Yaz okulları, 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri içinde öğretmen ve talebe başvurularının yoğunluğuna gore okul idarelerince belirlenen tarihler içinde açılacak. Öğretmen ve öğrenciler yaz süreci sürecinde istedikleri ilde seviyelerine uygun okul türlerinde yaz okullarına katılabilecek. Yaz okullarında görevlendirilen öğretmenler, 28-30 Haziran tarihleri içinde ÖBA üstünden yapılacak 2 günlük bir eğitime alınacak.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.