Bakan Koca’dan Nisa bebek açıklaması: Herkes adına üzgünüz

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Pendik’te terk edilmiş olduğu boş arazide bulunmasının peşinden Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın, süt annelik yapmış olduğu Nisa Mihribah bebeğe ilişkin izahat yapmış oldu. Öte taraftan bebeğin tedavi edilmiş olduğu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nden meydana getirilen açıklamada “Durumunun bir iyileşme gözlenmeyen bebeğin beyin fonksiyonları detaylı olarak araştırılmakta olup beyin ölümü açısından kati netice daha belirlenmemiştir” denildi.

Bakan Koca’dan Nisa bebek açıklaması: Herkes adına üzgünüz

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada “ATT (Acil Tıp Teknisyeni) Büşra’nın adını koyduğu terk edilmiş Nisa Bebek, yuvaya teslim edildikten bir süre sonrasında, dirimsel sıhhat sorunları sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Durumu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde takip ediliyor. ATT Büşra ve Nisa bebeği evlat yerine koyan hepimiz adına üzgünüz” ifadelerine yer verdi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Bebeğin tedavisinin yapıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nden ise şu izahat yapılmış oldu:

* Nisa Mihribah bebek, 3 gün ilkin kalmış olduğu çocuk yuvasından kardio pulmoner arest sonucu kurum hekim ve hemşiresi refakatinde 112 ambulans ile kalp ve solunum resussitasyonu yapılarak saat 09.20’de hastanemiz acil çocuk birimine getirilmiştir.

* Meydana getirilen ilk muayene sonucunda Aspire etmiş olduğu anlaşılan bebeğin kalbinin ve solunumunun olmaması üstüne derhal entübe edilmiş, ortalama 30 dakika daha meydana getirilen resüsitasyon neticesinde kalp atımları alınmaya başlanmıştır.

“BEYİN ÖLÜMÜ AÇISINDAN KESİN SONUÇ DAHA BELİRLENMEMİŞTİR”

* Çocuk yoğun bakım ünitesine yatırılarak solunum aletine bağlanan Nisa bebeğin genel durumu ciddi olup sedasyon ve anti ödem tedavisi altında takip edilmektedir.

* Durumunda bir iyileşme gözlenmeyen bebeğin beyin fonksiyonları detaylı olarak araştırılmakta olup beyin ölümü açısından kati netice daha belirlenmemiştir.

* Yapılacak yeni kontrol ve tetkiklerin sonucunda Nisa bebek ile ilgili son durumun önümüzdeki 24-48 saat içinde netlik kazanması beklenmektedir.

* Nisa Bebeğimize Tanrı’tan şifa, sevdiklerine geçmiş olsun diler, kamuoyuna saygılarımızı sunarız.

Terk edilen 3 aylık bebeğin annesi tutuklandı İlginizi Çekebilir Terk edilen 3 aylık bebeğin anası tutuklandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir