Bakan Dönmez’den doğalgaz açıklaması

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çeşitli temas ve araştırmalarda bulunmak suretiyle Siirte geldi. İlk olarak Vali Osman Hacıbektaşoğlunu makamında ziyaret eden Bakan Dönmez, İl Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Bakan Dönmez, hemen sonra AKP Siirt İl Başkanlığını ziyaret etti. Sonrasında Siirt Belediyesi tarafınca düzenlenen halk ile iftar programına katılan Bakan Dönmez, kentin yeraltı ve yer üstü kaynaklar bakımından varlıklı bulunduğunu belirterek, Siirt artık yalnız ziraat bölgesi olmaktan çıkacak, hızla büyüyen sanayisi parlayan, gelişen, büyüyen bir kent olmaya adaydır. Siirtte hepimiz bu potansiyeli görüyoruz. Birçok değişik kökenin beraber rahatlık ve sulh içinde yaşamış olduğu bir kentimizdir. O huzurumuzu, barışımızı ne kadar tehdit ederlerse etsinler, Rabbim birlikte olduğumuz süre içinde onlara bu fırsatı vermeyecektir diye konuştu.

GÜNLÜK 3 BİN 300 VARİL PETROL ÜRETİYORUZ

Siirtte günlük 3 bin 300 varil petrol ürettiğini ifade eden Bakan Dönmez, şunları söylemiş oldu:

* Aramalarımızı daha fazlaca artıracağız. Kim bilir bu rakamı 2-3e katlama potansiyelimiz vardır.

* Bildiğiniz gibi, Karadenizde Sakarya gaz sahasında bulmuş olduğumuz doğalgazımız var. O doğalgazı da çıkarttığımızda Siirtlisi de, Ağrılısı da, Edirnelisi de, Ankaralısı da aynı şekilde istifade edecektir.

* Cumhuriyetimizin 100. senesinde siz değerli üyelerimizin hizmetine sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız bir sözü var; Batıda ne var ise doğuda o olacaktır demiştir. Bakın 2002 iktidara geldiğimizde yalnız 5 büyükşehirde doğalgaz varken, bugün 81 ilin tamamı, 650 ilçe merkezimizde doğalgaz kullanıyoruz.

* Siirtte, İstanbulda, Edirnede yaşayan da hizmetlere erişim açısından aynı hak ve hukuka eşitliğe haizdir, bunun için yurttaşlarımız arası bir fark yapmıyoruz. 2023ten sonrasında yeni Türkiyeyi hep beraber inşa edeceğiz.

Bakan Fatih Dönmez hemen sonra şehir merkezinde meydana getirilen Kızlar Tepesi ve Siirt Millet Bahçesini gezerek, araştırmalarda bulunmuş oldu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.