Bakan Derya Yanık huzurevlerini ziyaret etti 

Bakan Derya Yanık ilk ziyaretini Maltepe Huzurevine yapmış oldu. Huzurevi sakinleriyle tek tek tokalaşıp, sarılarak bayramlaşan Bakan Yanık, Bir anlamda çalışmalarımızın sağlamasını yapıyoruz. Sizin memnuniyetiniz ya da sizin talepleriniz bizim hizmetleri ne kadar iyi yapmış olup yapamadığınızı göstermesi bakımından mühim. Fakat daha önemlisi, tüm emek harcama arkadaşlarımın ve benim de etkilendiğim şey, siz değerli ziyaretçilerimizin hayır dualarını almak. O sıcak, samimi dualarınıza mazhar olmak, en büyük mükafat. Tüm samimiyetimle söylüyorum, başka hiçbir karşılık daha kıymetli olması imkansız. Bulduğumuz her fırsatta sizlerle, çocuklarımızla bir araya gelmek, bizim için büyük mutluluk deposu oluyor dedi.

PANDEMİ DE İNŞALLAH BİTTİ

Bakan Yanık sonrasında huzurevi sakinlerinin düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Maltepe Huzurevinde 10 senedir kaldığını belirten 88 yaşındaki Yüksel İnce, tek kişilik oda isteğini dile getirdi. Bakan Yanıkın Yüksel Teyze basının önünde talep etti, meydana getirecek bir şey kalmadı sözleri gülüşmelere niçin oldu.

Bakan Yanık Yüksel İnceye, Keşke 88 yaşlarında olduğunuzu söylemeseydiniz, nazar değebilir diyerek şakalaştı.

Bir öteki huzurevi sakinin Sizleri aramızda daha çoğunlukla görmek istiyoruz sözleri üstüne Bakan Yanık, Bundan sonrasında görmüş olacaksınız, şundan dolayı bugüne dek pandemiden dolayı, sizleri riske etmemek için fazlaca dikkat ettik. Fakat bundan sonrasında maskeler de çıktı, pandemi de inşallah bitti. Sık sık, bıktıracak kadar sık görmüş olacaksınız dedi. Bir huzurevi sakini ise şiir okudu.

HAK TEMELLİ, EŞİT HİZMET SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bakanlık olarak meydana getirilen hizmetler ve muhataplarının çocuk, genç, yaşlı 84 milyon vatandaşın tamamı bulunduğunu belirten Bakan Yanık, şunları belirtti:

* Yurttaşlarımıza hak temelli ve eşit hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bilhassa bugün huzurevi içinde bulunduğumuz için söyleyeceğim, yaşlılarımıza gerekseme duydukları tüm toplumsal imkanları da temin ederek kuruluşlarımızda hizmet vermeye çalışıyoruz.

* Bugün itibariyle eğer hususi bir tercihleri yoksa, hususi olarak herhangi bir yerde kalmak tercihinde değilse, kapasite itibariyle tüm talepleri karşılayabilecek durumdayız.

* Bu anlamda etken yaşlanmayı, bakanlığımızın hizmet modelleri içinde, bilhassa büyüklerimizle ilgili etken yaşlanmayı önemsiyoruz. Önümüzdeki süreçte yaşam süresinin de, şükürler olsun, uzamasıyla birlikte önümüzdeki süreci büyüklerimizin verimli, etken bir halde geçirebilmeleri için de elimizden geleni, hizmet modelleri içinde hayata geçiriyoruz.

Bakan Yanık, pandemi süreci bittiği için, bundan sonrasında her fırsatta, sık sık ziyarete gelecekleri sözünü hatırlatarak, Tahmin ediyorum bir süre sonrasında Niye bu kadar fazlaca geliyor Bakan Hanım? Ne işi var dost? Bir rahat bırakmıyor bizi falan diyeceksiniz dedi.

Bakan Derya Yanık, sonrasında Çamlıca Huzurevini ziyaret ederek bayramlaştı. Çamlıca Huzurevine ayda bir kez ziyaret ettiğini belirterek, bayram münasebetiyle bir araya gelmekten dolayı mutlu bulunduğunu altını çizdi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.