Babalarının öldürdüğü 2 kardeş Ukrayna’da toprağa verilecek

Ukraynadaki savaştan kaçan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky ile eşi Y.N. içinde 21 Mayıs günü saat 08.00 sıralarında, kaldıkları Alanya Saray Mahallesi Güzelyalı Caddesindeki apart oteldeki odada bilinmeyen nedenle münakaşa çıktı. Irdelemenin büyümesi üstüne Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, bıçakla eşi Y.N. ile kızı T.N. ve oğlu K.N.ye hücum etti. Saldırıda Y.N. kolundan yaralanırken, kızı ve oğlu ise yaşamını yitirdi.

ÇOCUKLARIN CENAZESİ ADLİ TIPA GÖNDERİLDİ

Y.N.nin çığlıkları üstüne, yan odada kalan anne ve babası, polise haber verdi. Adrese gelen polis ekipleri, Oleksiy Oleksiyovych Navrotskyyi, evlatlarının cansız bedeninin yanında otururken buldu. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky gözaltına alındı. Kolunda çizikler oluşan Y.N. ambulansla hastaneye kaldırılırken, evlatların cenazesi ise otopsi için morga götürüldü. Münakaşa esnasında Y.N.nin kocasından kaçıp, aparttaki öteki odanın kapısını kilitleyerek kurtulmuş olduğu öğrenildi. Oleksiy Oleksiyovych Navrotskynin bıçakla kendisine zarar verdiği ve intihar notu bıraktığı da açıklandı.

TUTUKLANDI

Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, emniyette tercüman vasıtasıyla verdiği ilk ifadesinde, ruhsal rahatsızlığı sebebiyle kullandığı ilaçlardan dolayı vakası hatırlamadığını, yaptıklarının bilincinde olmadığını iddia etti. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky nöbetçi hakimlikçe kasten öldürme suçundan tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevine konulurken, evlatların cansız bedenleri otopsi yapılmak suretiyle Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Meydana getirilen ilk otopside evlatların boğazlarında ve vücutlarında fazlaca sayıda bıçak darbesi olduğu belirlendi.

İKİ CENAZE AYNI TABUTTA

T.N. ve K.N.nin Antalya Adli Tıp Kurumundaki cenazeleri bugün bir cenaze şirketi tarafınca teslim alındı. İki kardeşin cenazesi aynı tabuta konuldu. Kardeşlerin cenazelerinin uçakla Polonyaya, peşinden kara yöntemiyle Ukraynanın Lviv kentine götürülüp burada toprağa verileceği kaydedildi. Evlatların anası Y.N.nin ise tedavisinin peşinden hastaneden ayrılmış olduğu açıklandı.

ESKİ MİLLETVEKİLİ, AKADEMİSYEN

Oleksiy Oleksiyovych Navrotskynin, Rusyanın Ukraynaya harp açmasıyla ilkin İtalyaya, peşinden 1,5 ay ilkin ailesiyle Alanyaya gelmiş olarak bir aparta yerleştiği öğrenildi. Navrotskynin, eski Harkiv milletvekili olduğu, harp öncesinde Harkiv şehrinde bir üniversitede öğretim üyesi olduğu ve iktisat dersi verdiği ortaya çıktı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir