Babacan: Seçime hazırız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Sakarya İl Başkanlığınca Adapazarı ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı.

Burada konuşan Babacan, Spor Toto 1. Lige yükselen Sakaryasporu kutlama etti.

DEVA PARTİSİ OY PUSULASINDAKİ YERİNİ ALACAK

Seçime hazır olduklarını vurgulayan Babacan, Bu Pazar seçim olsa DEVA hazır diyoruz. Elimizde çözümlerle iktidara yürüyoruz. Seçim günü elinde mührü, aklında bin bir derdiyle oy kabinine girecek yurttaşlarımıza çözümün adresinin ne işe yaradığını açık açık anlatıyoruz. DEVA Partisi adıyla, sanıyla, şanıyla, namıyla her alanda hazırladığı çözümlerle oy pusulasındaki yerini alacak. Artık diyoruz ki mührü hep birlikte damlaya basalım, damlalar sel olsun, barajları yıkıp geçelim inşallah diyoruz. dedi.

SAÇMA SAPAN İŞLER YAPAN HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞINI BU İŞTEN SORUMLU TUTMAYACAĞIZ

Babacan, birçok alanda fiil planı hazırladıklarını anlatarak şu şekilde konuştu:

*Seçimlerden sonrasında kurulacak hükümetin neler yapacağının oldukça detaylı hazırlığını yapıyoruz. Bu hazırlıklara Fiil Planı adını veriyoruz. İki hafta evvel Bursada mahalli yönetimler ve şehircilik alanında fiil planımızı açıkladık.

*Bu fiil planımızda yurttaşlarımızın güvenli konutlarda yaşamasını memleket meselesi yaptık. Kentsel dönüşüm değil, biz kentsel yenilenme ifadesini kullanıyoruz. Kentsel yenilenmeyi hızla tamamlayacağız dedik. 1999 depreminden etkilenen şehirlerimize öncelik tanıyacağız dedik. Diyorlar ki, iyi mi yapacaksınız? Kentsel yenilenmede banka konut kredi sistemini işin tam merkezine yerleştireceğiz.

*Bu iş finansman işi, finansman da bizim işimiz. Bugün saçma sapan işler icra eden Gömü ve Maliye Bakanlığını bu işten görevli tutmayacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına dönerek diyeceğiz ki, Sen bu mevzuya eğileceksin, bırak rant sevdasını’ diyeceğiz.

*Özetle devletin gözü kulağı millette olacak. Kentsel yenilenme projeleri için dar gelirli yurttaşlarımıza hususi finansman imkânları sunacağız.

*Kredinin geri ödemesini de oldukça uzun vadeye yayacağız. Üstelik faiziyle, ödeme oranlarıyla bu işi oldukça kolaylaştıracağız.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir