Azerbaycan ve Ermenistan Sınır Komisyonları ilk toplantısını gerçekleştirdi

Azerbaycan ve Ermenistan içinde varılan anlaşmaların uygulanması ve iki ülkenin liderlerinin talimatları doğrultusunda Azerbaycan ve Ermenistan’ın Sınır Komisyonları, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırında bir araya geldi.

Azerbaycan komisyonuna Başbakan Yardımcısı Şahin Mustafayev, Ermenistan komisyonuna ise Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan liderlik ederken, komisyonlar Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için kurulan Sınır Komisyonu formatında ilk toplantılarını gerçekleştirmiş oldu.

Sınırlandırma ve öteki mevzularda komisyon bünyesinde çalışmaya hazır olduklarını belirten taraflar, komisyonun ortak faaliyetinin organizasyonu ve usulüne ilişkin mevzularda görüş alışverişinde bulunmuş oldu. Görüşmede, Sınır Komisyonlarının ikinci toplantısının Rusya’nın başkenti Moskovada, üçüncü toplantısının ise Belçika’nın başkenti Brükselde yapılması kararlaştırıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir